Wejście w świat kryptowalut. Giełda, kantor a może bitomat?

7 332

Stawianie pierwszych kroków na rynku kryptowalut jest czasami nie lada wyzwaniem. Każdy z nas był kiedyś przysłowiowym „świeżakiem”. Jeżeli więc zastanawiacie się jak w bezpieczny sposób kupić swoje pierwsze kryptowaluty i zostać profesjonalnie wprowadzonym w ten świat, to ten wpis jest właśnie dla Was.

Opcje wyboru

Możliwości wejścia w świat kryptowalut jest kilka. Są giełdy kryptowalut, kupno bezpośrednio on drugiej osoby, kopanie, bitomaty i kantory kryptowalut. Pytanie tylko co będzie najlepszą opcją dla nowicjuszy?

Jak zapewne już dobrze zgadliście, ile osób, tyle opinii.

Jednakże, opcja zakupu pierwszych kryptowalut w kantorze jest szczególnie ciekawym wyborem. Dlaczego?

Bezpieczeństwo i bezpośredniość

Zakup kryptowalut w kantorze wiąże się z dwoma mocnymi zaletami dla nowicjuszy. Po pierwsze bezpieczeństwo. W przypadku tego typu transakcji, szansa na bycie oszukanym jest niższa, ponieważ druga strona transakcji siedzi naprzeciwko z nas i zapewne nie chciałaby ryzykować swojej reputacji i pozycji biznesowej dla oszukania jednego klienta.

Po drugie, bezpośredniość. W kantorach kryptowalut najczęściej znajdziemy osoby, które już zgłębiły wiedzę na temat tego rynku i wiedzą one jak:

  • Przesyłać kryptowaluty
  • Zakładać portfele
  • Zabezpieczać portfele i przechowywane na nich środki

W takim przypadku nie tylko mamy możliwość nabycia kryptowalut, ale także i odbycia mini szkolenia poprzez wprowadzenie przez bardziej doświadczone osoby.

FlyingAtom

Jedną z wiodących firm na polskim rynku kryptowalut, która już od ponad 5 lat zajmuje się prowadzeniem kantorów kryptowalut jest FlyingAtom. Posiada ona oddziały w 13 wojewódzkich miastach, a w każdym punkcie znajdziecie osoby, które chętnie wprowadzą Was w świat aktywów cyfrowych i pomogą postawić pierwsze kroki.

Pełna lista placówek wraz z adresami, godzinami otwarcia, danymi kontaktowymi oraz najczęstszymi pytaniami jest dostępna tutaj.

Finansowy Krytyk

Komentarze