Liczba bitcoinów na giełdach znów zaczyna spadać

4 341

Całkowita liczba bitcoinów na giełdach zaczyna gwałtownie spadać…

Wiedza o tym, ile bitcoinów jest przechowywanych na giełdach, może nam wiele powiedzieć o aktualnym stanie rynku bitcoina, a także dać wgląd w to, co o kryptowalucie myślą inwestorzy. Jeśli liczba BTC masowo spada z giełd, zwykle oznacza to, że inwestorzy na dłuższą metę oszczędzają swoje aktywa, zamiast szukać sposobności do realizacji krótkoterminowych zysków.

bitcoin na giełdach od września 2020 liczba bitcoinów
bliczba BTC na giełdach od września 2020; źródło: Glassnode

„Dane wyraźnie pokazują, że za bitcoinem idzie duże zapotrzebowanie. To aktywo, które wydaje się mieć zaufanie inwestorów. To dodatkowo sugeruje, że odsprzedaż nowo nabytego bitcoina nie jest możliwa w krótkim okresie”skomentował Jason Deane, analityk Quantum Economics.

Ten trend trwa już od ponad roku

Między 23 lutego a 2 marca nastąpił 2% spadek liczby bitcoinów przechowywanych na giełdach. Odpowiada to usunięciu z giełd 52 900 bitcoinów (2,7 miliarda dolarów). Jest to tym samym kontynuacja trwającego już rok trendu spadkowego, jako że coraz więcej bitcoinów jest nadal usuwanych z giełd w celu długoterminowego przechowywania.

Obecnie na giełdach pozostaje 2,3 miliona bitcoinów, najniższa liczba od lipca 2018 r., kiedy BTC był wart około 7400 USD.

„Ciągłe usuwanie bitcoinów z giełd wydaje się wskazywać, że„ kup i trzymaj” pozostaje powszechnym sentymentem wśród inwestorów” – dodał Deane.

Ten trend spadkowy przebiega wbrew temu, co rysują dane historyczne. Przez większość czasu istnienia bitcoina całkowita ilość kryptowalut przechowywanych na giełdach rosła. Według danych Glassnode, liczba bitcoinów trzymanych na giełdach rosła właściwie od sierpnia 2014 aż do marca 2020 roku.

liczba bitcoinów na giełdach
liczba bitcoinów na giełdach; źródło: Glassnode

W marcu 2020 roku ten historyczny trend zmienił kurs i od tamtej pory BTC w większości wypływają z giełd. Po części można to przypisać rosnącej popularności BTC w okresie poprzedzającym pandemię COVID-19. Jednak w ciągu ostatnich 12 miesięcy wiele dużych instytucji, takich jak MicroStrategy, Square i Tesla, kupiło ogromne ilości Bitcoinów do przechowywania w trybie offline, uwypuklając ten trend w jeszcze większym wymiarze.

Komentarze