Wartość Trump NFT to już ponad 1000 USD za token

Wartość Trump NFT to już ponad 1000 USD za sztukę – nagły wzrost wartości po oskarżeniu przez wielką ławę przysięgłych w Nowym Jorku

Donald Trump został postawiony w akt oskarżenia przez wielką ławę przysięgłych w Nowym Jorku w czwartek wieczorem. Zaraz po tym wydarzeniu kolekcja niezamiennych tokenów (NFT) wydana przez byłego POTUS odnotowała znaczny wzrost aktywności. Na rynku NFT odnotowano gwałtowny i dynamiczny wzrost wielkości sprzedaży i cen minimalnych.

Wartość kolekcji NFT rośnie zaraz po oskarżeniu Trumpa

Dane dostarczone przez CryptoSlam pokazują, że w ciągu ostatnich 24 godzin miało miejsce łącznie 185 transakcji sprzedaży na NFT z kolekcji Donalda Trumpa. Stanowi to wzrost o 374,4%. 24-godzinny wolumen sprzedaży wynosi obecnie 190 127 USD, co oznacza wzrost o 488,2%.

Całkowity wolumen sprzedaży w przeliczeniu na Ethereum wynosi 106 ETH. Cena minimalna kolekcji, która reprezentuje najniższą cenę zapłaconą za jeden token, wzrosła do 0,55 ETH (1001 USD). Jest to wzrost o 18,83%.

Fakt, że tylko niewielki procent całej kolekcji jest obecnie wystawiony na sprzedaż, przyczynił się do większych wzrostów wartości. Dane z OpenSea pokazują, że tylko 2% z 45 000 NFT w kolekcji jest wystawionych na sprzedaż. Jak do tej pory właścicielami kolekcji zostało 13 955 nabywców.

Przeczytaj także: Bitcoin przekroczy 50 000 USD w 2023 gdy Fed zacznie obniżać stopy

Trump wystawił 45000 NFT po 99 USD

Trump pierwotnie uruchomił kolekcję w grudniu, sprzedając każdy token za 99 USD za sztukę. Kolekcja znalazła nabywców bardzo szybko. Wkrótce po jej uruchomieniu nastąpił spadek wolumenu w handlu, a fani NFT skoncentrowali się na innych projektach. Zwolennicy byłego prezydenta USA Trumpa byli zadowoleni po prostu trzymając swoje NFT.

6 stycznia, w pierwszą rocznicę szturmu na Kapitol w stolicy Stanów Zjednoczonych cena minimalna kolekcji osiągnęła najniższy poziom 0,145 ETH. Wydarzenie to powoduje wiele podziałów w amerykańskiej polityce. Cena minimalna kolekcji osiągnęła najwyższy poziom 0,675 ETH 13 lutego. W dolarach jest to wzrost ze 184 USD do 1016 USD.

Oskarżenie Trumpa pomoże mu w reelekcji

Liczni komentatorzy, w tym Elon Musk, sugerowali, że postawienie aktu oskarżenia i ewentualne aresztowanie Trumpa doprowadzi bezpośrednio do jego reelekcji w 2024 roku.

W chwili pisania tego tekstu społeczność w USA oczekuje dalszych szczegółów dotyczących aktu oskarżenia i tego, o co konkretnie oskarża się Trumpa. Postawienie byłego prezydenta w akt oskarżenia stworzył gratkę dla niektórych posiadaczy NFT. Można oczekiwać, że popularność Trump NFT będzie rosła wraz ze zbliżającym się terminem wyborów prezydenckich w USA. Oczekiwania, że Donald Trump podejmie decyzję o kandydowaniu w nowych wyborach są duże.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze