Bitcoin przekroczy 50 000 USD gdy Fed obniży stopy

Bitcoin przekroczy 50 000 USD w 2023 gdy Fed zacznie obniżać stopy

Kiedy w końcu Rezerwa Federalna zmieni jastrzębie nastawienie i zacznie obniżać stopy procentowe, kurs Bitcoina wzrośnie w tym roku powyżej 50 000 USD. Jednak nie osiągnie nowego rekordowego poziomu. Tak twierdzi Ran Neuner, założyciel i gospodarz Crypto Banter.

„Od teraz do końca roku zdecydowanie widzę, że Bitcoin przekroczy 50 000 USD” – powiedział Neuner Michelle Makori podczas wywiadu w Kitco News.

Neuner jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym OnChain Capital. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w finansach i uważa, że „wchodzimy w cykl rozluźniania Fed”.

„Chociaż Jerome Powell zachowywał bardzo stanowczą postawę podczas swojej ostatniej konferencji, rynek nie uwierzył w to, co powiedział zauważył Neuner. Rynek spodziewa się trzech obniżek stóp procentowych w tym roku.”

Prognoza Neunera dotycząca Bitcoina pojawia się w trakcie cyklu zacieśniania polityki pieniężnej przez Fed. 22 marca została podniesiona główna stopa procentowa o 25 punktów bazowych. Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 475 punktów bazowych w ciągu ostatniego roku, starając się walczyć z wysoką inflacją.

Aby dowiedzieć się, kiedy Neuner przewiduje, że Bitcoin osiągnie nowy rekord wszechczasów, obejrzyj poniższy film.

Problemy Binance się nie kończą

Największa na świecie giełda kryptowalut, Binance, stoi w obliczu procesów sądowych ze strony Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Firma ta oskarża giełdę o umyślne omijanie prawa federalnego i prowadzenie nielegalnej giełdy instrumentów pochodnych. Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao (CZ) i jego główny specjalista ds. zgodności również zostali pozwani.

Neuner powiedział, że Binance najprawdopodobniej zapłaci grzywnę na podstawie postępowania cywilnego, ale w przyszłości mogą pojawić się również zarzuty „karne”.

„Kiedy czytam zarzuty zawarte w tych dokumentach, wiele z nich ma dla mnie charakter przestępczy” – stwierdził.

„Jeśli otrzymamy pozew karny, to myślę, że gra trochę się zmieni. To może obniżyć cenę krypto i może wywołać falę uderzeniową w ekosystemie kryptograficznym”.

Nie jest do końca jasne, gdzie działa Binance, Neuner zasugerował jednak, że operacje w USA są „nieskazitelnie czyste” w odniesieniu do prawa.

„Możesz zadzierać z organami regulacyjnymi na Seszelach i Mauritiusie oraz w tego rodzaju jurysdykcjach. Ale na pewno nie chcesz zadzierać z organami regulacyjnymi w Stanach Zjednoczonych” – powiedział.

„Podejrzewam, że Binance U.S. było rzeczywiście prowadzone we właściwy sposób.”

Przeczytaj także: Krypto stworzone na trudne czasy

Rajd Bitcoina

Pomimo kłopotów z Binance, Bitcoin wzrósł o 72 procent od początku roku, a ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrosła od stycznia o 49 procent.

Chociaż banki centralne na całym świecie zaostrzyły politykę pieniężną, Neuner twierdził, że większa płynność w rzeczywistości wywołała rajd.

„W Stanach Zjednoczonych jest więcej płynności w odpowiedzi na upadek banków” – wyjaśnił.

„W Chinach jest więcej płynności, ponieważ Chiny znów zaczynają stymulować swoją gospodarkę… Bank Japonii próbuje bronić jena, zwiększając płynność na rynku”.

Według Neunera Bitcoin zyskał na wartości ze względu na jego rosnącą rolę jako bezpiecznej przystani w obliczu niestabilności finansowej i geopolitycznej. To upodobniło go do złota, które jest tradycyjnie postrzegane jako zabezpieczenie przed niepewnością na rynkach.

„Jeśli spojrzysz teraz na Bitcoina, faktycznie zaczyna on mieć wyższą korelację ze złotem” – zauważył Neuner.

„Ludzie zaczynają doceniać, że może to faktycznie być cyfrowe złoto”.

Prognoza Neuenera dotycząca kursu Bitcoina na rok 2023 zbiega się z bardzo udaną końcówką marca. Kurs największej kryptowaluty od kilku dni znajduje się powyżej poziomu 28 000 $ i znajduje się w konsolidacji.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze