Krypto zostało stworzone w na trudne czasy – kryzysy i de-dolaryzację

Krypto zostało stworzone w na trudne czasy – kryzysy i de-dolaryzację-Mike Novogratz

Bycze nastroje rosną wśród społeczności kryptograficznej. Trwający kryzys bankowy, niezdolność Fed do radzenia sobie z inflacją i rosnący ruch de-dolaryzacyjny sprawiają, że wielu zwolenników uważa, że właśnie nadszedł czas kryptowalut.

Rynek krypto jest silny

Wśród osób wyrażających pozytywne nastawienie jest Mike Novogratz, miliarder, właściciel Galaxy Digital, który twierdzi, że „rynek wydaje się silny”, a ceny kryptowalut prawdopodobnie wzrosną w nadchodzących miesiącach.

Novogratz wygłosił komentarz podczas rozmowy o wynikach Galaxy Digital za czwarty kwartał 2022 r. we wtorek. Nawiązał także do negatywnego traktowania branży krypto przez rząd USA mówiąc:

„Wydaje się, że branża krypto za granicą ma się naprawdę wspaniale, a na rynku krajowym wydaje się, że nastąpił atak regulacyjny”.

„Zacznijmy od tego, co dobre… To jest moment dla krypto” – powiedział.

„Krypto zostało na wiele sposobów stworzone w tym celu, prawda? Satoshi Yakamoto już w 2009 roku martwił się załamaniem tradycyjnego systemu finansowego. Martwił się populizmem zarażającym naszą politykę i ciągłym drukowaniem walut fiducjarnych oraz dewaluacją pieniądza, i stworzył Bitcoina”.

Novogratz porównał drukowanie pieniędzy, które miało miejsce od 2008 roku, do „orgii zadłużenia”, która doprowadziła do narastania długu w stosunku do PKB, który „może być nie do utrzymania”.

Podczas gdy globalny system bankowy zaczął słabnąć, Bitcoin i Ethereum były dwoma najlepiej działającymi aktywami w ciągu ostatnich trzech lat, zauważył, dodając:

„Więc cokolwiek chce powiedzieć Jamie Dimon, cokolwiek chce powiedzieć administracja Bidena, oni po prostu się mylą i świat o tym wie”.

Przeczytaj także: Cyfrowy rubel rusza w maju

Zły reżim regulacyjny w USA

Zdaniem Novogratza to, co „złe”, w dużej mierze obraca się wokół reżimu regulacyjnego w USA, który, jak powiedział, „jest bardzo surowy”.

„Demokraci poczuli się głupio, że byli tak blisko Sama Bankmana-Frieda, od SEC, przez CFTC, po administrację Bidena, i wykorzystali ten jeden przykład przerażającego oszustwa, żeby powiedzieć, że cała branża krypto jest zła” – powiedział.

Po uruchomieniu listy ostatnich działań, takich jak cotygodniowe zawiadomienia Wellsa z SEC, Novogratz zasugerował, że rezultatem będą zaległości w postępowaniach sądowych, które, jak powiedział, nie są dobre dla innowacji i wypychają firmy kryptograficzne za granicę.

Pomimo tych obaw „ceny kryptowalut są wyższe, aktywność rośnie i widzimy całkiem obiecującą przyszłość” – powiedział.

Novogratz omówił cenę akcji Galaxy Digital, która jest niższa pomimo wzrostu ceny Bitcoina i poprawy podstaw w firmie.

Idąc dalej, dyrektor generalny Galaxy Digital wiąże duże nadzieje z rynkiem kryptograficznym, gdy obecne represje zostaną stonowane przez regulatorów.

„Nie zdziwiłbym się, gdyby nasze akcje kosztowały znacznie więcej za trzy miesiące, sześć miesięcy, dziewięć miesięcy od teraz”.

Zasugerował również, że brutalne podejście SEC i CFTC w ostatnich miesiącach jest wynikiem zażenowania, ponieważ obie agencje były blisko byłego dyrektora generalnego FTX, Sama Bankmana-Frieda.

„Pod wieloma względami cała branża oberwała przez tego jednego faceta, a to po prostu pozwoliło na tę próżnię ale nie sądzę, że to będzie trwało wiecznie”.

Podsumowując, Novogratz wskazał, że makrofundusze hedgingowe na całym świecie zwracają uwagę na ostatnie wydarzenia, co sprawiło, że mają pozytywną opinię zarówno o złocie, jak i Bitcoinie.

„Wojna między Chinami a Stanami Zjednoczonymi i Rosją jako pełnomocnikiem popchnie złotą narrację, a jej cyfrową wersją jest Bitcoin, więc myślę, że z perspektywy inwestora makro jest to bardzo jasne”.

Kiyosaki zgadza się z Novogratzem

Autor „Bogatego ojca, biednego ojca” Robert Kiyosaki zgadza się z Novogratzem, że teraz jest dobry czas na zakupy aktywów, które utrzymają swoją siłę nabywczą w obliczu szalejącej inflacji, w tym złota, srebra, BTC i designerskich przedmiotów.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze