WallStreetBetsCrypto | WSB uruchamia Kryptowalutowe forum na Reddit

2 027

Moderatorzy WallStreetBets stworzyli subreddit poświęcony dyskusji na tematy związane z kryptowalutami.

WSB tworzy kryptowalutowe forum na Reddit

Zgodnie z treścią ogłoszenia opublikowanego w środę, nowy subreddit nosi nazwę /r/WallStreetBetsCrypto i będzie obsługiwany przez tych samych moderatorów w tym samym formacie, co WSB:

wallstreetbetscrypto
źródło: link

Chociaż /r/WallStreetBets pozwala podejmować tematy związane z większością rodzajów inwestycji, kryptowaluty i główny subreddit WSB nie miały, jak dotąd, wspólnego mianownika. Moderator bawse1 wyjaśnił, że dyskusja skoncentrowana na kryptowalutach była rozważana już od kwietnia, ale nie została wdrożona z powodu obaw związanych z przejęciem całego forum przez tematy związane z kryptowalutami.

Zawsze trzymaliśmy krypto z dala od /r/wallstreetbets, ponieważ w tej społeczności po prostu nie o to chodzi.”

Nieco później udało się, aby „zezwolić na przynajmniej pewną dyskusję”, dając zielone światło tylko na konwersacje na tematy związane z bitcoinem (BTC), ethereum (ETH) i dogecoinem (DOGE). Powyższe zostało wdrożone w połowie kwietnia. Dość szybko okazało się jednak, że WSB nie zdecydowało się na utrzymywanie dyskusji o kryptowalutach. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie:

WallStreetBets nadal budzi kontrowersje

WallStreetBetsCrypto zyskało rozgłos na początku tego roku, gdy członkowie grupy masowo shortowali akcje Gamestop (GME) za pośrednictwem aplikacji handlowej Robinhood. Incydent spowodował, że Robinhood na krótko zawiesił handel. Później w sprawę zaangażował się rząd USA, który przeprowadził przesłuchania z udziałem prezesów firm Reddit i Robinhood.

Z /r/WallStreetBets wiązano również pośrednio styczniowy wzrost ceny DOGE. Jakkolwiek na Redditcie WSB nie dyskutowano o DOGE, jeden z użytkowników Twittera powiązany z grupą stał się swego rodzaju motorem napędowym spekulacji na rynku tego arcypopularnego meme-coina.

Zastanawiające, czy nowy subreddit skoncentrowany na kryptowalutach zdoła przebić się na szczyt kryptowalutowych mediów dyskusyjnych. Siła influence marketingu, stojąca za WSB, jest nadzwyczaj duża i nie powinna być bagatelizowana. Fakt faktem, w chwili przygotowywania niniejszej publikacji, /r/WallStreetBets ma 10,8 miliona czytelników, /r/WallStreetBetsCrypto ma ich 16 000.

źródło grafiki tytułowej: link

Komentarze