W Korei Południowej króluje altcoin. Bitcoin i Ethereum zostały daleko w tyle!

Ostatnie doniesienia z Korei Południowej wskazują, że XRP zdobywa coraz większą popularność wśród inwestorów krypto. Firma analityczna Kaiko podała, że token wśród przedstawicieli Gen Z stał się najczęściej handlowaną kryptowalutą, przewyższając światowych gigantów.

Wśród młodych Koreańczyków Bitcoin i Ethereum zostały w tyle

Najnowszy raport Kaiko ujawnił, że XRP zyskuje na znaczeniu w Korei Południowej, przewyższając inne krypto na takich giełdach jak UpBit, Coinbase czy Bithumb. Firma analityczna WhaleWire potwierdziła te informacje, wskazując, że od początku 2023 roku w Korei Południowej przehandlowano XRP o wartości przekraczającej 16 miliardów dolarów.

Nie tylko globalne statystyki świadczą o rosnącej popularności XRP. Młodzi inwestorzy w Korei Południowej wyraźnie wybierają go zamiast Bitcoina czy Ethereum. Dane z Bithumb wskazują, że aż 82,5% inwestorów w wieku dwudziestu lat wybiera altcoiny o większej zmienności niż BTC czy ETH.

Koreańscy inwestorzy z tzw. Gen Z, czyli osoby w wieku dwudziestu kilku lat, inwestują bardziej w XRP niż w BTC i ETH. Interesują ich również inne altcoiny, takie jak Fellaz czy Mines of Dalarnia. Starsi inwestorzy, mający czterdzieści lat i więcej, wydają się być bardziej konserwatywni, skłaniając się ku bardziej ugruntowanym kryptowalutom, takim jak ETH czy BTC.

Może Cię zainteresować: Kim jest tajemniczy wieloryb Bitcoin? Od zera do 3 miliardów w trzy miesiące

Skąd taki wzrost zainteresowania XRP?

Wzrost popularności XRP w Korei Południowej jest często przypisywany optymistycznym prognozom dotyczącym sprawy Ripple kontra SEC. Wielu ekspertów i analityków wierzy, że Ripple ma duże szanse wygrać ten proces.

Mimo to, warto zauważyć, że cena XRP w ostatnich dniach spadła o 1,4%. Jednak ogólnie rzecz biorąc, wartość wzrosła o ponad 22% w ciągu ostatniego miesiąca.

Dla młodych inwestorów w Korei Południowej głównym celem jest osiągnięcie krótkoterminowych zysków, a nie długoterminowe trzymanie kryptowaluty. To podejście może jednak narażać ich na większe ryzyko. Zwłaszcza w kontekście niedawno utworzonej specjalnej jednostki ds. przestępczości związanej z krypto w Korei Południowej.

Jest jasne, że XRP zdobywa coraz większą popularność w Korei Południowej, zwłaszcza wśród młodszej generacji inwestorów. Czy trend ten utrzyma się w najbliższych miesiącach?

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze