Kim jest tajemniczy wieloryb Bitcoin? Od zera do 3 miliardów w trzy miesiące

W zaledwie trzy miesiące tajemniczy portfel Bitcoin zaczął przyciągać uwagę globalnych graczy kryptowalut. W marcu tego roku, kiedy zaczęto się mu bacznie przyglądać, nikt nie spodziewał się, że w tak krótkim czasie zgromadzi on aż 118,000 BTC, które dzisiaj są warte około 3,08 miliarda dolarów.

Głośne teorie: czy za wszystkim stoi BlackRock?

Tak szybkie zgromadzenie tak ogromnej sumy wzbudziło wiele spekulacji. Wielu ekspertów twierdzi, że możemy być świadkami manewrów kryptowalutowej giełdy. Jednakże, jak to w świecie krypto, teorie spiskowe nie są rzadkością. Pewna część społeczności jest przekonana, że za wszystkim stoi BlackRock, największy światowy zarządca aktywów. Oczywiście, te plotki nie mają mocnych dowodów, ale z pewnością dodają całej sytuacji szczyptę pikanterii.

W kontekście sytuacji globalnej, pierwsze miejsca w rankingu portfeli Bitcoin zajmują znane giełdy Binance i Bitfinex. Ich dominacja jest niepodważalna. Ten „nowy wieloryb” Bitcoin, jak się określa takie duże portfele, plasuje się teraz na trzecim miejscu. Trudno wyobrazić sobie zatem, aby była to osoba prywatna.

Spekulacje dotyczące BlackRocka nie są jednak całkowicie bezpodstawne. 15 czerwca firma ogłosiła, że złożyła wniosek o wprowadzenie Bitcoin ETF – funduszu giełdowego opartego na Bitcoinie. Jeśli amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) go zaakceptuje, będzie to pierwszy taki fundusz w USA. Także przez to wiele innych finansowych gigantów, takich jak Fidelity czy Invesco, również zaczęło zwracać uwagę na Bitcoin ETF.

Może Cię również zainteresować: Ekspert nie ma złudzeń: bez tej cechy kryptowaluty znikną

Bitcoin wzbudza zainteresowanie

Niewątpliwie, ruchy tak dużej sumy Bitcoin na jednym koncie skupiają na sobie uwagę całego świata krypto. Z jednej strony, może to świadczyć o rosnącej wierze inwestorów w długoterminowy potencjał BTC. Z drugiej, może też być dowodem na to, że duże instytucje finansowe przyglądają się kryptowalucie bliżej niż kiedykolwiek wcześniej. Jedno jest pewne: rynek kryptowalut nadal jest pełen niespodzianek, a jego dynamika może przynieść jeszcze wiele zaskakujących zwrotów akcji.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze