Visa wprowadza płatności za gaz w ETH za pomocą kart!

Dostawca globalnych rozwiązań płatniczych – firma Visa – testuje rozwiązanie umożliwiające uiszczanie opłat za gaz poza łańcuchem.

Na początku wyjaśnijmy, że standardowa procedura Ethereum polega na tym, że użytkownicy nabywają ETH z giełdy lub usługi on-ramp, a następnie przenoszą je do swoich portfeli, aby pokryć zmienne opłaty za gaz. Ciągłe dostosowywanie cen gazu często prowadzi do nadmiernych wydatków lub niewystarczającej ilości ETH, co wprowadza zawiłości i wyzwania.

Visa: „Ta inicjatywa ma potencjał”

Nowe rozwiązanie firmy Visa wykorzystuje standard Ethereum ERC-4337 i inteligentny kontrakt „Paymaster”, umożliwiając rozliczanie opłat za gaz poza łańcuchem. Proces ten polega na uruchomieniu przez użytkownika transakcji Ethereum za pośrednictwem portfela.

Jak to działa? Otóż usługa internetowa oblicza opłatę za gaz i obciąża Visa za pomocą Cybersource. Następnie podpis cyfrowy jest dostarczany i weryfikowany, a następnie dołączany przez portfel przed wysłaniem do Ethereum. Paymaster weryfikuje podpis i pokrywa opłatę za gaz. Ta sekwencja kroków pozwala użytkownikowi bezpośrednio uiszczać opłaty za gaz za pomocą karty Visa, eliminując potrzebę posiadania ETH tylko w celu uiszczania opłat.

Mustafa Bedawala, menedżer produktu w Visa, poinformował, że firma przetestowała już stworzone przez siebie rozwiązanie koncepcję w sieci Ethereum Goerli, wykorzystując dostępne narzędzia open source, takie jak biblioteka userop.js firmy Stackup. Próbne transakcje skutecznie pokrywały opłaty za pośrednictwem Paymastera, omijając wymóg posiadania ETH.

„Nasz eksperyment pokazuje, że deweloperzy mogą wdrożyć to rozwiązanie za pomocą istniejącej infrastruktury płatności. Sprzedawcy lub zdecentralizowane aplikacje (dApps) mogą uruchomić własne rozwiązanie płatnicze, aby poprawić jakość obsługi klienta, akceptując płatności za gaz za pomocą kart Visa. Alternatywnie, istniejący dostawcy portfeli i usług płatniczych mogliby zaoferować wybór płatności za paliwo za pomocą karty do ogólnego użytku wraz z innymi ofertami płatniczymi. Realizacja takiego potencjalnego rozwiązania pomaga przygotować grunt pod bardziej dostępne i przyjazne dla użytkownika podejście do transakcji cyfrowych” – czytamy na stronie internetowej dostawcy płatności.

Zobacz też: Złoto i jego identyfikowalność. Jakie są nowe tendencje w branży?

Technologia z potencjałem

Przedstawiciele Visa ma nadzieję, że nowe rozwiązanie zmniejszy tarcia dla użytkowników blockchain i pozwoli im na bezpośrednie uiszczanie opłat za gaz za pomocą karty Visa poza łańcuchem, eliminując potrzebę posiadania ETH tylko w tym celu. „Uważamy, że takie innowacyjne i elastyczne podejście może pomóc uprościć punkt wejścia dla nowych użytkowników kryptowalut i poprawić wrażenia obecnych użytkowników” – podkreślają.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze