Visa poszukuje specjalistów od kryptowalut

Visa poszukuje specjalistów od kryptowalut

Gigant technologiczny kontynuuje rozwój i integrację technologii blockchain. Obecnie firma poszukuje specjalistów do obsadzenia nowych stanowisk, które pomogą jej w realizacji planu produktów kryptograficznych.

To niewątpliwie dobry znak dla całego rynku.

Visa zatrudnia specjalistów kryptograficznych

Zgodnie z postem na Twitterze Cuya Sheffielda, szefa ds. kryptografii w Visa, firma ma „ambitną mapę drogową produktu kryptograficznego” i właśnie opublikowała kilka nowych ofert pracy dla starszych inżynierów oprogramowania, „aby pomogli w promowaniu powszechnej adopcji publicznych sieci blockchain i płatności stablecoinami”.

W cenie specjaliści, którzy współpracują z AI

Kolejny tweet z Sheffield wskazuje, że Visa jest szczególnie zainteresowana kandydatami, którzy mają doświadczenie w korzystaniu z Github Copilot. Cenne są także umiejętności korzystania z innych narzędzi inżynieryjnych wspieranych przez sztuczną inteligencję do pisania i debugowania inteligentnych umów.

„Zespół ds. kryptografii Visa buduje produkty nowej generacji, aby ułatwić handel w cyfrowym i mobilnym życiu wszystkich” – czytamy w ogłoszeniu o pracę.

„Zatrudnimy doświadczonych inżynierów oprogramowania, którzy są biegłymi programistami, mają doświadczenie w budowaniu wysoce dostępnych i skalowalnych systemów zaplecza i są pasjonatami stosu technologii Web3”.

Visa poszukuje członków zespołu, którzy mogą pomóc „poprawić produktywność, efektywność, skuteczność i jakość oprogramowania; pisać dobrej jakości kod w różnych językach programowania; oraz dokumentuj kompromisy projektowe i długoterminowe decyzje dotyczące architektury”.

Przeczytaj także: Najbliższa przyszłość ryzykownych aktywów jest ciągle podważana

W Visie praca hybrydowa

Jako znak zmieniającego się rynku pracy od czasu uderzenia Covid, Visa stworzyła stanowiska hybrydowe, co oznacza, że od pracowników oczekuje się pracy w biurze przez 2-3 określone dni w tygodniu, „z ogólną wskazówką przebywania w biurze 50% lub więcej czasu w zależności od potrzeb biznesowych”.

Inne kwalifikacje na to stanowisko obejmują dobre zrozumienie rozwiązań warstwy 1 i warstwy 2, doświadczenie w pisaniu inteligentnych kontraktów przy użyciu Solidity, dobre zrozumienie publicznych i dozwolonych sieci DLT, protokołów bezpieczeństwa i przechowywania klucza prywatnego oraz znajomość ulepszeń Ethereum, takich jak ERC -4337.

Rozwój ten następuje pomimo wcześniejszych doniesień, że zarówno Visa, jak i Mastercard chciały wstrzymać nowe produkty i partnerstwa związane z blockchain, dopóki warunki na szerszym rynku kryptograficznym nie przyniosą znaczącej poprawy.

Visa ma jasny plan związany z krypto

Wiele firm chce zintegrować się z technologię kryptograficzną, która zdobywa rzesze zwolenników na całym świecie. Visa jest jedną z niewielu firm, które starały się przewodzić w nowych przełomowych rozwiązaniach rozwojowych.

W grudniu zespół badaczy i inżynierów Visa wydał inteligentną aplikację kontraktową dla samoobsługowego portfela na blockchainie Ethereum, która może umożliwiać programowalne instrukcje płatnicze, takie jak automatyczne opłacanie rachunków za pośrednictwem konta bankowego.

Po stronie biznesowej firma płatnicza nawiązała współpracę z JPMorgan w październiku ubiegłego roku w celu usprawnienia płatności transgranicznych za pomocą ich prywatnych sieci blockchain Liink i B2B Connect. Usługa jest obecnie w pełni operacyjna w dziesięciu krajach i przewiduje się, że do końca 2023 roku zwiększy swoją obecność w ponad 30 krajach.

W lutym Visa podpisała długoterminowe, strategiczne globalne partnerstwo z platformą płatności kryptograficznych Wirex w celu rozszerzenia płatności kryptograficznych obsługiwanych przez Visa na region Azji i Pacyfiku (APAC) oraz Wielką Brytanię.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze