Visa: Blockchain to przyszłość przepływu pieniędzy. Testy z Ethereum

Globalny gigant płatniczy Visa obecnie testuje sposób na ułatwienie uiszczania opłat 'gas fees’ na Ethereum. Spółka twierdzi, że na obecnym etapie proces jest zbyt złożony co utrudnia szerszą adopcję.
Zakończyła testy procesu, który umożliwi użytkownikom płacenie opłat transakcyjnych na blockchainie w walucie fiducjarnej za pomocą karty kredytowej. Uiszczanie opłat za transakcje na blockchainie Ethereum jest zbyt skomplikowane dla większości ludzi. Visa w oświadczeniu stwierdziła, że technologia blockchain może kształtować przyszłość przepływu pieniędzy.

Podkreśliła, że znalazła wielką popularność w ostatnich latach. Tymczasem powszechniejsze użycie jej utrudnia zaawansowana infrastruktura, wpływająca na wrażenia 'standardowych’ użytkowników. Opłacanie gas fees obejmuje dziś wysyłanie i odbieranie eteru (ETH), za pośrednictwem łańcucha bloków. Zarządzanie saldem ETH użytkownika w celu zwyczajnego pokrycia kosztów jest zwyczajnie 'uciążliwe’. Visa twierdzi, że wyeliminowanie złożoności tego procesu może sprawić, że transakcje blockchain będą bardziej dostępne i przyjazne dla użytkownika, dodała Visa.

Waluty fiducjarne vs crypto

’Stawiając ze sobą złożony charakter transakcji blockchain z intuicyjnymi, banalnymi transakcjami opartymi na walutach fiducjarnych obsługiwanych przez Visa, staje się oczywiste, że konieczna jest poprawa” – twierdzi Visa. Aby wypełnić tę lukę, firma sugeruje wykorzystanie ERC-4337 Ethereum. Standardu, który umożliwia inteligentnym kontraktom na blockchainie służyć jako portfele za pośrednictwem procesu zwanego 'abstract’. Oraz kontraktu płatniczego – inteligentnego kontraktu, które może procesować i uiszczać opłaty za gaz w imieniu użytkownika.

Usługa umożliwiłaby użytkownikom korzystanie z karty Visa do bezpośredniego płacenia za opłaty za gaz.
Testowanie procesu zostało przeprowadzone w testnecie Goerli, testowej sieci dla Ethereum. Visa twierdzi, że sprzedawcy i zdecentralizowane aplikacje mogą uruchomić system płatności lub użyć istniejącego portfela, aby ułatwić transakcje. Dostawcy usług płatniczych mogliby także oferować wybór płatności za gaz w oparciu o kartę, wśród innych opcji. Firma płatnicza od jakiegoś czasu jest aktywna w sektorze kryptowalut, eksperymentując z różnymi projektami. W lutym Visa zastanawiała się, jak przekształcić aktywa cyfrowe w płatności fiducjarne.

Podsumujmy

Celem przeprowadzanego w Visa eksperymentu było znalezienie sposobu, aby użytkownicy mogli płacić za transakcje przy użyciu samej karty. Konsumenci wówczas nie będą musieli zajmować się giełdami, przelewać środków ani zastanawiać się, ile mają dokładnie kupić. Zatem użytkownik zaczyna od wybrania swojej karty Visa jako metody płatności w celu pokrycia opłat za gaz. To powoduje zainicjowanie żądania do Visa, które określi, ile waluty fiducjarnej jest wymagane, obciąży użytkownika i wygeneruje kontrakt potwierdzający płatność. cygaar Portfel użytkownika tworzy userOp i wysyła go do ERC4337. Informacja zawiera zakres czasu, w którym userOp jest ważny. Ma to na celu uniemożliwienie użytkownikom tworzenia userOp, gdy ceny gazu są niskie, a następnie używania ich, gdy ceny są wysokie. Gdyby byli w stanie to zrobić, Visa straciłaby sporo pieniędzy na pokrycie opłat za gaz. Visa wyraźnie chce rozszerzyć klientów

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze