Uśpiony wieloryb przenosi 10 266 Ethereum przed hard forkiem Shanghai

Uśpiony wieloryb przenosi 10 266 Ethereum przed hard forkiem Shanghai

Do aktualizacji ETH Shanghai zostało niewiele ponad miesiąc więc można się spodziewać większych ruchów inwestorów na tej kryptowalucie. Część posiadaczy Ethereum może chcieć sprzedawać swoje krypto podczas gdy inni szykują się na kupowanie przy zwiększonych obrotach.

Pojawiają się głosy, że hard fork może podnieść kurs ETH ale do tego jeszcze musi być korzystna atmosfera na szerokim rynku.

Uśpiony wieloryb – posiadacz 10 266 sztuk Ethereum ruszył je ze swojego portfela w Circle Internet Financial i zaczął przenosić na inne portfele w tym na giełdy. Sytuacja ta nie została niezauważona przez uważnych badaczy.

Według eksploratora blockchain, przeniesiony portfel wieloryba został wydobyty w 2017 roku.

Wieloryb wysłał również 1322 ETH na giełdę kryptowalutową Poloniex.

W wyniku problemów Silvergate cena Ethereum, drugiej co do wielkości kryptowaluty, znajduje się pod silną presją sprzedażową. Inwestorzy obawiają się ponownego wejścia na rynek po tym, jak ostatnie dokumenty Silvergate wywołały widmo upadku firmy.

Według statystyk On chain, podczas ostatniego spadku cen, uśpiony portfel wieloryba ETH przetransferował 10 266 Ethereum w wielu transakcjach. Tylko w jednej zauważonej transakcji wieloryb przeniósł na inny adres swoje zasoby ETH o wartości ponad 16 milionów dolarów.

Wieloryb wysłał również 1322 ETH na rynek kryptograficzny Poloniex, co odpowiada mniej więcej 2 milionom dolarów, z łącznej liczby 10 266 ETH, które zostały ruszone z portfela.

Circle, emitent stablecoina USDC, powiedział w piątek, że wycofuje się z „niektórych usług” z udziałem Silvergate Capital. W ten sposób fundusz pokazuje jak mocno dystansuje się od problemów finansowych tego amerykańskiego banku.

Następnie po tej wypowiedzi „wieloryb” ponownie wycofał 10 mln USDC z Circle na giełdy w ciągu ostatnich dwóch godzin. Lookonchain zauważył, że zachowanie tego tajemniczego funduszu „jest bardzo dziwne”.

Cena Ethereum spadła o około 5% w ciągu ostatnich 7 dni i obecnie wynosi 1564 USD według CMC.

Przeczytaj także : Czy przejrzystość Coinbase pomoże Ethereum?

Oczekiwanie na Hard Fork Shanghai

Po udanym początku roku i kilku tygodni optymizmu, rynek kryptowalut odnotował znaczny spadek w pierwszym tygodniu marca. Silvergate Capital Inc., bank z siedzibą w Kalifornii, zdecydował się zamknąć swoją platformę do przyjmowania płatności w aktywach cyfrowych. Co spowodowało powrót do spekulowania odnośnie dalszych możliwych następstw upadku tego banku.

Niemniej jednak cena ETH wykazywała tendencję spadkową już od ostatnich 30 dni, spadając o 6%. 24-godzinny wolumen obrotu spadł o 3,4% do 4,78 mld USD.

Na horyzoncie sieci Ethereum zbliża się duża i długo oczekiwana aktualizacja znana jako hard fork Shanghai. Mówiąc prościej, ta aktualizacja może zwiększyć wartość ETH i dlatego jest oczekiwana. Tymczasem twórcy po raz kolejny przesunęli aktualizację na połowę kwietnia.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze