Czy przejrzystość Coinbase pomoże Ethereum?

Czy przejrzystość Coinbase pomoże Ethereum?

Coinbase w ciągu ostatnich kilku dni znalazł się w centrum uwagi świata krypto.

Komisja papierów wartościowych w USA – SEC – prowadzi postępowanie w sprawie największego konkurenta giełdy Coinbase. Podejrzenia wobec Krakena potwierdziły się i przyniosły owoce w postaci ukarania grzywną. Z tego powodu teraz Coinbase jest w centrum uwagi a FUD wpływa na nastroję inwestorów i klientów Coinabse.

FUD – (ang. Fear, Uncertainty, Doubt „strach, niepewność, wątpliwość”) – strategia ograniczenia zdolności zajmowania rynku przez konkurenta, polegająca na podawaniu w mediach lub bezpośrednio klientom nieprawdziwych lub niejasnych informacji o konkurencie i jego produktach. Zakłada, że nawet jeśli ktoś wie, że informacje te są nieprawdziwe, to jego przekonania zostaną zachwiane, co działa na korzyść stosującego tę strategię.

Jednak według Coinbase obstawianie – staking – nie stanowi naruszenia ustawy o papierach wartościowych ani nawet testu Howeya. Co ważniejsze, Coinbase stwierdził, że wymuszone podleganie stakingu po ustawę o papierach wartościowych będzie szkodliwe dla użytkowników. Ta forma regulacji poprzez egzekwowanie mogłaby popchnąć użytkowników z USA na nieuregulowane rynki offshore.

Przeczytaj także : CBDC w ZEA do operacji transgranicznych i krajowych

Sieć Ethereum i SEC

Chociaż nowe zmiany mają miejsce przed aktualizacją Szanghaj, walidatorzy Ethereum i sieć ETH pozostają niezrażeni. A według Staking Rewards, jak dotąd liczba walidatorów w sieci Ethereum wciąż rośnie. Mówiąc dokładniej, sieć ETH odnotowała wzrost o 3,5% w ciągu ostatnich 30 dni.

Rosnące generowane przychody to jeden z powodów, dla których liczba walidatorów wciąż rośnie, pomimo negatywnej prasy wokół stakingu. Tylko w ostatnim miesiącu walidatorzy wygenerowali wzrost przychodów o 32,81%. Dodatkowo, ogólna stawka ETH również wzrosła. Obecnie stakowane jest około 14% całego ETH, a liczba ta może ulec zmianie po aktualizacji Szanghaj. Większość ETH jest stakowana za pośrednictwem Lido i innych scentralizowanych giełd.

Jednak mimo że obstawianie ETH wciąż rośnie, walidatorzy i świat krypto wydają się pesymistycznie nastawieni do przyszłości ETH. Liczba traderów otwierających krótką pozycję na tej kryptowalucie również znacznie wzrosła do około 51%. To powiedziawszy, upewnienie się, że jesteś po właściwej stronie rynku, ma kluczowe znaczenie. Ale zanim zainwestujesz w krypto, pamiętaj, że jest to niestabilny rynek, a jeden silny ruch w drugą stronę może łatwo wymazać twoje konto, zwłaszcza gdy działasz bez stop lossów. Więc handluj bezpiecznie!

Jak widać na powyższym wykresie cena Ethereum porusza się razem z całym szerokim rynkiem krypto i nie odbiega niczym negatywnym od pozostałych największych walut cyfrowych.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze