USDC wraca do 1 USD

USDC odbija się z powrotem w kierunku kursu 1 USD

Pozytywne informacje dotyczące rezerw Circle o wartości 3,3 miliarda USD przechowywanych w Silicon Valley Bank i jego nowych partnerach bankowych sprawiły, że USDC wróciło do kursu 1 USD.

Stablecoin USD firmy Circle wraca do kursu 1 dolara po potwierdzeniu przez dyrektora generalnego Jeremy’ego Allaire’a, że jej rezerwy są bezpieczne, a firma ma nowych partnerów bankowych czekających w kolejce.

Według danych CoinGecko, USDC wzrósł o 3,3% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając poziom 0,99 USD w chwili pisania tego tekstu.

Cena spadła do zaledwie 0,87 USD w weekend w związku z obawami o rezerwy USDC o wartości około 3,3 miliarda USD przechowywane w Silicon Valley Bank, który został zamknięty przez Kalifornijski Departament Ochrony Finansowej i Innowacji 10 marca.

Circle ma również nieujawnioną kwotę rezerw, które utknęły w ostatnio zbankrutowanym Banku Silvergate.

W wątku na Twitterze z 12 marca Allaire pochwalił rząd USA i Rezerwę Federalną za program finansowania o wartości 25 miliardów dolarów na wsparcie banków mających problemy z płynnością, takich jak SVB:

„100% rezerw USDC jest również bezpiecznych, a my dokonamy transferu pozostałej gotówki SVB do BNY Mellon. Jak wcześniej informowaliśmy, operacje płynnościowe dla USDC zostaną wznowione w bankowości otwartej jutro rano”.

Allaire dodał, że po implozji przyjaznego kryptowalutom Signature Bank 12 marca, Circle nie jest już w stanie przetwarzać bicia i wykupu USDC za pośrednictwem SigNet i że firma będzie tymczasowo „polegać na rozliczeniach za pośrednictwem BNY Mellon”.

Dyrektor generalny podkreślił jednak, że w tym względzie sprawy będą się toczyć szybko, ponieważ ujawnił, że Circle „wprowadza nowego partnera do bankowości transakcyjnej z automatycznym wybijaniem i wykupem, potencjalnie już jutro”.

Po oświadczeniu Allaire i Rezerwy Federalnej nastąpił znaczny wzrost cen aktywów na całym świecie, a całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut przekracza obecnie 1 bilion dolarów po gwałtownym spadku do 961 miliardów dolarów 11 marca.

Przeczytaj także : Ark Invest Cathie Wood kupuje kolejne akcje Coinbase o wartości 20 milionów dolarów

Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin aktywa takie jak Bitcoin BTC, Ether, Cardano, Polygon i Solana wzrosły o 10,6%, 11,4%, 12,3%, 11,7% i 15,1%.

Warto zauważyć, że dzieje się tak pomimo upadku Signature Bank.

Signature był postrzegany jako ostatni bank przyjazny kryptografii w Stanach Zjednoczonych po zamknięciu Silvergate i SVB.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze