Ark Invest dokupuje kolejne akcje Coinbase

Ark Invest Cathie Wood kupuje kolejne akcje Coinbase o wartości 20 milionów dolarów

ARK Investment Management LLC to amerykańska firma zarządzająca inwestycjami z siedzibą w St. Petersburgu na Florydzie, która zarządza kilkoma aktywnie zarządzanymi funduszami giełdowymi (ETF). Została założona przez Cathie Wood w 2014 roku. W szczytowym momencie lutego 2021 roku firma zarządzała aktywami o wartości 50 miliardów dolarów. Do maja 2022 roku aktywa spadły do 15,9 mld USD po okresie słabych wyników.

Ark Invest agresywnie kupuje akcje Coinbase od początku roku

Rynek kryptowalut cierpi od kilku tygodni. Upadek Silvergate, procesy sądowe przeciwko KuCoin, Krakenowi i Paxosowi oraz inne działania ze strony amerykańskich organów regulacyjnych sprawiły, że całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut ponownie spadła poniżej 1 biliona dolarów.

Jednak pomimo jednej z najsurowszych zim kryptograficznych w historii, Ark Invest Cathie Wood nadal kupuje akcje Coinbase.

Przeczytaj także : Coinbase informuje, że usługi stakingu będą kontynuowane, pomimo represji ze strony SEC

Cathie Wood kupuje akcje Coinbase o wartości 20 mln USD

Cathie Wood’s Ark Invest, jedna z najpopularniejszych firm zajmujących się zarządzaniem aktywami skoncentrowanymi na technologii, utrzymuje bycze nastawienie na giełdzie kryptowalut Coinbase podczas trwającej bessy na rynku kryptograficznym.

W czwartek Ark dodał 301 437 akcji COIN do swojego Ark Innovation i 52 252 akcji do Ark Next Generation Internet. Bazując na cenie COIN (58,08 USD) na zamknięciu rynku w czwartek, Ark zapłacił za swoje zakupy około 20,5 mln USD.

Jednak COIN spadł o 7% w piątek po wiadomościach, że przyjazny kryptowalutom Silicon Valley Bank upada w obliczu problemów z płynnością. COIN kosztuje obecnie 54,37 USD, zgodnie z danymi z Yahoo! Finanse.

Ark agresywnie kupuje akcje giełdy Coinabse od początku roku. W styczniu Wood’s Ark kupiło akcje COIN o wartości 10,47 miliona dolarów, a w lutym fundusz dokupił kolejne akcje Coinbase o wartości 16 milionów dolarów.

Ark posiada około 9,9 miliona COIN o wartości 575 milionów dolarów w trzech swoich funduszach, w tym Ark Innovation, Ark Next Generation Internet i Ark Fintech Innovation.

Logika zbierania akcji Coinbase

Akcje COIN są jedną z najbardziej dotkniętych stratami na tej bessie. Spadły o około 84% z rekordowego poziomu 357,59 USD.

Coinbase to jedna z najbardziej legalnych i godnych zaufania scentralizowanych giełd kryptowalut w branży. To dobry znak, kiedy profesjonalny fundusz skupuje akcje giełdy kryptowalut w trudnych czasach dla walut cyfrowych. Zdecydowanie profesjonalne podejście do rynku 🙂

Może Cię zainteresuje :

Komentarze