Up only? Panel 32 ekspertów branżowych przewiduje ile wyniesie cena Bitcoina w 2023, 2025 i 2030 r.

W niedawnym raporcie opublikowanym na portalu branżowym Finder przedstawiono wyniki kwartalnego badania przeprowadzonego wśród panelu 32 specjalistów na temat tego jak w przyszłości będzie kształtować się cena Bitcoina (BTC). Eksperci twierdzą, że Bitcoin ma doświadczyć znacznego wzrostu w nadchodzących latach, z przewidywaną wartością 35 458 USD do końca 2023 r., szacowaną ceną 99 781 USD do 2025 r. oraz $297,848 do końca 2030 r.

Finder: cena Bitcoina będzie systematycznie rosnąć

Panel specjalistów z branży fintech wyraził swój optymizm dla Bitcoina, podkreślając jego rosnącą adopcję jako alternatywę dla tradycyjnych systemów bankowych. Według Aarona Rafferty’ego, dyrektora generalnego i współzałożyciela StandardDAO, iluzja bezpieczeństwa środków zdeponowanych w bankach stała się bardziej widoczna, kierując tym samym ludzi w stronę Bitcoina. Sentyment ten dzieli Carlo Di Clemente, COO GroveToken Limited, który podkreślił pozytywny wpływ utraty zaufania do banków na adopcję Bitcoina przez graczy instytucjonalnych.

Kolejnym powodem dla których eksperci przewidują aprecjację ceny Bitcoina w ciągu aktualnej dekady jest masowa adopcja BTC i pozostałych kryptowalut jako formy płatności. Oczekuje się, że ograniczona do 21 milionów jednostek podaż bitcoinów przyczyni się do wzrostu jednostkowej ceny najstarszej kryptowaluty. Opinię tą podziela Tommy Honan, szef operacji handlowych w firmie Swyftx.

Rishabh Gupta, dyrektor TDeFi, podkreślił negatywną korelację między Bitcoinem a upadkiem tradycyjnych instytucji finansowych. Gupta przewiduje, że zmniejszenie podaży Bitcoina po halvingu w 2024 roku będzie miało pozytywny wpływ na jego cenę.

Kadan Stadelmann, CTO Komodo widzi Bitcoin jako promyk nadziei pośród potencjalnego masowego krachu na rynku finansowym. BTC stanowi swoiste „zwierciadło rzeczywistości” w którym może się przejrzeć tradycyjny systemu finansowego, jako że zmierza on aktualnie w złym kierunku (w przeciwieństwie do Bitcoina).

Zobacz też: Ripple sprzedało tokeny XRP o wartości 360 milionów dolarów w I kwartale 2023 r.

Podczas gdy eksperci zgadzają się co do potencjału aprecjacyjnego najstarszej kryptowaluty, istnieją różnice w ich przewidywaniach dotyczących poziomów cenowych Bitcoina w 2023 roku. Średnia szczytowa cena przewidywana przez panel to 42 225 dolarów, przy czym niektórzy członkowie sugerują, że może ona przekroczyć 50 000 dolarów. Z drugiej strony, średnia najniższa przewidywana cena to 17 026 dolarów, a kilku ekspertów spekuluje nawet, że może ona spaść do 15 000 dolarów lub niżej.

Ben Ritchie, dyrektor Digital Capital Management AU, ostrzega przed potencjalnymi zagrożeniami dla rynku kryptowalut, sugerując, że wartość Bitcoina może spaść do 12 000 USD, podczas gdy optymistyczny scenariusz mógłby sprawić, że zobaczymy poziom nawet 48 000 USD. Ritchie przytacza reakcje rynku na globalne wyzwania i presje regulacyjne jako czynniki, które mogą wpłynąć negatywnie na cenę Bitcoina.

Im dalej w przyszłość tym robi się jeszcze ciekawiej. Paneliści uważają bowiem, że cena Bitcoina wyniesie w 2025 średnio prawie 100 tys. dolarów za monetę, a na koniec bieżącej dekady zobaczymy poziom blisko 300 tys. USD.

Jeśli chodzi o optymalną strategię dla inwestorów, 52% ekspertów uważa, że jest to dobry czas na zakup Bitcoina, podczas gdy 32% sugeruje trzymanie aktywa i konserwatywną strategię. Tylko 16% panelistów uważa, że to dobry czas na sprzedaż posiadanych tokenów.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze