Twitter integruje kryptowaluty we współpracy z eToro! Materializują się ambitne wizje Elona Muska

Jak grom z jasnego nieba spadła dzisiaj informacja, że od 14 kwietnia br. użytkownicy aplikacji Twitter będą mieli dostęp do szerokiego wachlarza aktywów, w tym aktywów kryptowalutowych na jednej z największych platform mediów społecznościowych. Pośrednikiem w integracji płatności zostanie giełda eToro. Integracja będzie polegać na rozszerzeniu obecnej funkcjonalności portalu „cashtags”. Elon Musk stwierdził wcześniej, że chce, aby platforma stała się „superaplikacją” i „największą instytucją finansową na świecie.” Ruch ten jest prawdopodobnie krokiem w kierunku zwiększenia kulejącej rentowności Twittera.

Elon Musk chce aby Twitter został superplatformą

Pisaliśmy wcześniej o fakcie, że Twitter pod kierownictwem przedsiębiorcy i technologicznego wizjonera Elona Muska zdecydował się nagle na zmianę logo portalu społecznościowego ze słynnego niebieskiego ptaka na…pieseła (słynny mem z przedstawicielem psiej rasy Shiba Inu o imieniu Kabosu). Zarówno autor tego tekstu jak i uważni obserwatorzy rynku przewidywali, że mogą właśnie materializować się pogłoski o integracji przez Twittera kryptowalut. Spowodowało to tymczasowy wystrzał wyceny memecoina Dogecoin, który jednak gwałtownie stracił na wartości jak tylko portal powrócił do swojego tradycyjnego logo niedługo później.

Zobacz też: Twitter zmienia logo na pieseła (Doge). To nie jest prima aprilis! Co kombinuje Elon Musk?

Aktualna cena Dogecoina, źródło: TradingView

Partnerstwo między Twitterem a eToro pozwoli użytkownikom platformy mediów społecznościowych przeglądać ceny i handlować akcjami, kryptowalutami i innymi aktywami z poziomu „soszjali”. Analitycy oczekują, że ruch ten przyniesie aplikacji korzyści i może potencjalnie zwiększyć kulejącą od dłuższego już czasu rentowność firmy. Interesujące jest również to, że integracja (14 kwietnia) ma miejsce równo rok po tym, jak Elon Musk dokonał przejęcia tej platformy mediów społecznościowych.

Obecna funkcja „cashtags” Twittera pozwala już użytkownikom na przeglądanie danych handlowych w czasie rzeczywistym pochodzących z różnych platform. Jednak dzięki nowemu partnerstwu funkcja ta rozszerzy się o więcej instrumentów i klas aktywów, w tym o handel kryptowalutami. Przycisk „Zobacz na eToro” przeniesie użytkowników na stronę eToro, gdzie mogą uzyskać dostęp do większej ilości informacji na temat handlu i dokonać transakcji bezpośrednio na platformie.

CEO eToro, Yoni Assia, wierzy, że partnerstwo pozwoli im dotrzeć do nowych odbiorców i lepiej połączyć obydwie marki.

Elon Musk mówił wcześniej, że chce, aby Twitter stał się „aplikacją do wszystkiego” i „największą instytucją finansową na świecie.” To partnerstwo jest prawdopodobnie krokiem w kierunku realizacji tego celu. Odkąd platforma trafiła w ręce sławnego biznesmena Musk podjął kroki w celu zwiększenia rentowności Twittera, takie jak wprowadzenie płatnej weryfikacji.

Czy ambitne wizje dla tej społecznościówki się spełnią? Czas pokaże.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze