Turcja otrzyma wsparcie od giełd kryptowalutowych

Po niszczycielskim trzęsieniu ziemi, które Turcja doświadczyła nad ranem 6 lutego i w którym do tej pory zginęło około 3000 osób, napływa wsparcie ze strony branży kryptowalut. Wiele giełd już zaczęło przygotowywać pakiety pomocy dla poszkodowanych.

Turcja dostanie pomoc od giełd

Trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera nawiedziło turecką prowincję Kahramanmaras. Po nim nastąpiło kolejne równie silne trzęsienie ziemi o sile 7,5 stopnia w skali Richtera w południe. Dziesiątki mniejszych wstrząsów jest odczuwanych do tej pory nie tylko w Turcji, ale rownież dwóch sąsiednich krajach.

Rządy i organizacje na całym świecie szybko ruszyły z pomocą ofiarom, oferując pomoc medyczną, sprzęt ratunkowy, finansowanie i siłę roboczą, a podobne działania podejmowane są przez wiele platform handlu kryptowalutami, w tym Gate.io, Binance, Bitfinex, Bitget.

Zobowiązania pomocy

Kanał Gate.io na Twitterze poinformował, że platforma „zaczęła przygotowywać pakiety pomocy dla osób w strefie trzęsienia ziemi w Turcji” i „dostarczy je w porozumieniu z władzami”. Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, również wyraził chęć wsparcia.

Podobny pomysł ma równieź również Bitfinex, który powiedział, że „pracują nad pakietem pomocy dla osób dotkniętych trzęsieniem ziemi” oraz Bybit, który przyłączył się do akcji.

„Dochody z konkursu handlowego w tym tygodniu zostaną przekazane Turcji.”

BitMEX również zgodził się przekazać wsparcie i zachęcił tych, którzy mogą przekazać darowiznę, do zrobienia tego samego.
https://twitter.com/bitgetturkey/status/1622563472348151815?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1622563472348151815%7Ctwgr%5Ec42edede0f84fcd8de53ed2d9dec1fafc75c28c3%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.teknolojioku.com%2Fguncel%2Fkripto-borsalari-turkiyenin-depremzedelerine-yardim-sozu-verdi-63e14b52882ba576e803231c

„Chcielibyśmy poinformować, że przekażemy 1 milion lirów tureckich, aby okazać solidarność z ludźmi dotkniętymi trzęsieniem ziemi w Turcji i przyczynić się do działań humanitarnych.” – ogłosili na Twitterze przedstawiciele Bitget.

Turcja jest największym rynkiem kryptowalut na obszarze Azji Mniejszej, regionem, który wyróżnia się w 2022 r., odnotowując najwyższy roczny wzrost wolumenu handlu kryptowalutami (r/r) spośród wszystkich innych regionów.

Nie pierwsza akcja branży

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza tego typu akcja pomocową ze strony giełd kryptowalutowych. Branża mocno promowała i wspierała akcje charytatywne chociażby w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

Komentarze