To państwo planuje zwolnić obcokrajowców z podatku od kryptowalut. Ustawa już w obiegu

Stany Zjednoczone, które są światowym centrum dla kryptowalut, w ostatnim czasie prowadzą dość radykalną politykę wobec branży. Powoduje to, że wiele podmiotów, ale i użytkowników zaczyna poszukiwać ewentualnej alternatywy dla USA. Dość interesujące są aktualne doniesienia z Izraela, gdzie procedowana jest ustawa, która przewiduje zwolnienie obcokrajowców z podatku od kryptowalut. Co jeszcze szykuje ustawodawca i jakie są szanse na uchwalenie tej usatwy?

Ustawa zwolni obcokrajowców z podatku od kryptowalut?

Projekt ustawy o zwolnieniu obcokrajowców z podatków od kryptowalut w Izraelu przeszedł wstępne czytanie. Przyjezdni mieszkańcy Izraela mogliby uzyskać zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych ze sprzedaży walut cyfrowych. Projekt ustawy przyznający zwolnienie i inne ulgi podatkowe dla posiadaczy aktywów cyfrowych przeszedł wstępne czytanie w Knesecie 5 czerwca. W uzasadnieniu do projektu możemy przeczytać, że ustawa mogłaby zwiększyć atrakcyjność Izraela dla inwestorów na całym świecie: Pomimo potencjału wzrostu izraelskich firm w tej dziedzinie, rzeczywistość regulacyjna w Izraelu nie jest dostosowana do branży walut cyfrowych. W związku z tym proponuje się wprowadzenie szeregu zmian legislacyjnych, które zmniejszą lukę regulacyjną.

Zobacz też: Te konta o kryptowalutach na Twitterze mają najwięcej fałszywych followersów. Obserwujecie je?

Izrael zapatrzony w Wielką Brytanię?

Nir Hirshman i Shauli Rejwan, współzałożyciele Israel Crypto Companies Forum (ICBW3) stwierdzili w wywiadzie dla „Cointelegraph”, że Izrael podąża podobną ścieżką w sprawie kryptowalut, którą obrała Wielka Brytania. Sądzą, że Izrael jest aktualnie na drodze poszerzenia otwartości regulacyjnej: Znaczenie wyniku głosowania zeszłej nocy polega na tym, że Izrael całym sercem popiera kryptowaluty. Podobnie jak Rishi Sunak w Wielkiej Brytanii i prawodawcy w całej Europie, minister finansów Bezalel Smotrich ożywił lokalny sektor i wystosował wyraźne wezwanie do globalnych inwestorów i firm — Izrael zaprasza do angażowania się w interesy na naszych wybrzeżach. Tylko czy aby na pewno Wielka Brytania jest dobrym wzorem? Póki co, rząd brytyjski faktycznie sprawia wrażenie przychylnego kryptowalutom, ale wciąż brakuje solidnych konkretów.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze