TheStreet: George Soros rozpocznie trading bitcoinem i „być może innymi kryptowalutami”

Jak donosi TheStreet, Soros Fund Management, prywatna firma inwestycyjna miliardera George’a Sorosa,ma zamiar tradować bitcoinem w ramach szerszej eksploracji aktywów cyfrowych.

Według dwóch źródeł zaznajomionych z tą sprawą, Dawn Fitzpatrick, CIO Soros Fund Management, dała w ciągu ostatnich kilku tygodni zielone światło na handel „bitcoinem i być może innymi kryptowalutami”.

Osoby, które wypowiadały się na ten temat z zastrzeżeniem zachowania anonimowości, stwierdziły, że Dawn Fitzpatrick i jej zespół od jakiegoś czasu badają branżę kryptowalut i że obecne przedsięwzięcie jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko pobieżnym przeglądem stanu rynku.

Ponadto mówi się, że Fitzpatrick rozmawia również o możliwości inwestycji w znane organizacje oparte na blockchain; przedsiębiorstwo nie ujawniło jednak, o które firmy może chodzić.

Bitcoin w punkcie przegięcia

W marcowym wywiadzie dla Bloomberga, dyrektor ds. inwestycji, zapytana o to, czy posiadała bitcoiny , odpowiedziała, że „nie będzie się tym zajmować”. Stwierdziła ponadto, że ​​kryptowaluty, takie jak bitcoin, znajdują się w „punkcie przegięcia”, co może prowadzić do szerszej akceptacji w przyszłości.

Warto również wspomnieć, że Soros wyraził swoje poparcie dla sektora kryptowalut w kwietniu, stając się strategicznym partnerem w rundzie zbierania funduszy o wartości 200 milionów dolarów dla New York Digital Investment Group (NYDIG).

Współzałożyciel i dyrektor generalny NYDIG, Robert Gutmann, stwierdził wówczas, jakoby wspomniana runda finansowania wykazała, że ​​instytucjonalna adopcja bitcoina rośnie.

W środę cena kryptowaluty bitcoin nieznacznie wzrosła. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, kurs BTC/ USD plasuje się na poziomie 34 300 USD, co jest równoznaczne z blisko 2,5% spadkiem ceny w ciągu ostatnich 24 godzin.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze