Tether ma nowe narzędzie dla górników krypto. Na czym polega jego przewaga nad konkurencją?

Deweloperzy firmy Tether opracowali biblioteki JavaScript, które ułatwiają przesyłanie poleceń do sprzętu górniczego takich marek, jak WhatsMiner, AvalonMiner czy Antminer.

Głównym celem oprogramowania wydobywczego Tether BTC jest usprawnienie wydajnego zarządzania mocą wydobywczą, co ma umożliwić prowadzenie bardziej efektywnych operacji.

Łatwiejsza komunikacja

Jak poinformował w opublikowanym na platformie X pooście Paolo Ardoino, dyrektor ds. technologii Bitfinex i Tether, niektóre części oprogramowania wydobywczego mogą zostać w przyszłości udostępnione na platformach open-source.

https://twitter.com/paoloardoino/status/1687745571933581312

Ardoino podkreślił swoją rolę jako głównego współtwórcy Morii, instrumentu orkiestracji dla farm wydobywczych, i poinformował, że wszystkie ostatnie prace były prowadzone z użyciem platformy do tworzenia aplikacji Holepunch.

W swoim poprzednim poście Ardoino podzielił się spostrzeżeniami na temat funkcjonalności Morii. Jak napisał, instrument wydobywczy umożliwia komunikację między komponentami w ekosystemie wydobywczym BTC, umożliwiając interakcje za pomocą usprawnionych, bezpiecznych i odpornych na ataki środków.

Wiadomo już, że każdy korzystający z narzędzia górnik będzie posiadał unikalny klucz publiczny/prywatny, umożliwiający szyfrowane i bezpieczne przesyłanie strumieniowe danych za pośrednictwem hiper-rdzeni i odbieranie poleceń za pośrednictwem hiper-roi. Takie podejście ma zmniejszyć złożoność konfiguracji zapory sieciowej, zwiększy odporność na awarie, umożliwi łatwą replikację w różnych lokalizacjach i stworzy poczucie lepszej konserwacji i modułowości w porównaniu z poprzednimi próbami.

Zobacz też: Rozważasz zakup nieruchomości w Warszawie? Koniecznie przeczytaj ten raport!

Tether angażuje się w wydobycie BTC

Pomimo wielu wyzwań firma Tether pozostaje zaangażowana w działania w sektorze wydobywania kryptowalut. Po tym, jak przedsiębiorstwo ogłosiło, że zamierza przeznaczyć część swoich miesięcznych zysków na zakup BTC, aktywnie aangażowało się w produkcję energii i wydobycie BTC w Urugwaju we współpracy z jedną z tamtejszych firm.

W ostatnim kwartale przedstawiciele Tethera poinformiwali, że przedsiębiorstwo posiada w swoich rezerwach posiada BTC o wartości ponad 1,5 miliarda dolarów (około 53 495 BTC). W oparciu o najnowszy raport kwartalny, liczba ta wzrosła o ponad 176 milionów dolarów, zwiększając zasoby Bitcoinów firmy do około 1,676 miliarda dolarów (około 55 022 BTC). Tom Wan, analityk firmy 21.co, jest zdania, że Tether może trzymać wszystkie swoje Bitcoiny w jednym portfelu, co czyni go 12. największym posiadaczem BTC na świecie.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze