Tego nikt się nie spodziewał! BlackRock ETF w pierwszej piątce ETP pod względem napływu kapitału

W stosunkowo krótkim czasie spot Bitcoin ETF od giganta finansowego, firmy BlackRock, stał się jednym z pięciu najlepszych produktów typu ETP (exchange-traded products) w Stanach Zjednoczonych pod względem napływu kapitału.

Z danych firmy YCharts wynika, że fundusz kryptowalutowy o nazwie IBIT znalazł się w pierwszej piątce (0,16 proc.) spośród 3109 amerykańskich ETP.

Rosnąca popularność BlackRock ETF

Eksperci zwracają uwagę, że ETF BlackRock nie miało szansy pokazać pełni swoich moliwości w pierwszych siedmiu dniach roboczych 2024 roku. W tym czasie firma oczekiwała bowiem na zatwierdzenie przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, co znacznie utrudniło uruchomienie jej ETF-ów.

Starszy analityk Bloomberga Eric Balchunas podkreślił, zauważył, że od momentu uruchomienia napływ środków do IBIT przekroczył już kwotę 3,19 miliarda dolarów. Według jego obliczeń kryptowalutowy ETF BlackRock znalazł się w elitarnym gronie 0,02 proc. największych ETP na świecie. Dodajmy, że łączna liczba istniejących produktów giełdowych wynosi około 10 000.

Kolejnym udanym ETF-em Bitcoina jest fundusz kryptowalutowy Fidelity Investments. Od momentu uruchomienia odnotował on wpływy w wysokości 2,51 mld dolarów i obecnie zajmuje ósme miejsce wśród amerykańskich produktów ETF.

Zobacz też: Mieszkania w Polsce sprzedają się tak szybko, jak nigdy dotąd

Prognozy są obiecujące

Analitycy zwracają uwagę na fakt, że fundusze kryptowalutowe BlackRock i Fidelity w dalszym ciągu znacząco odstają od spotowych funduszy ETF Bitcoin innych firm. Z danych firmy SoSo Value wynika, że na trzecim miejscu pod względem wielkości otrzymanych środków znajduje się produkt inwestycyjny Ark Invest i 21Shares ze wskaźnikiem 697 mln USD. Jedynym wyjątkiem jest kryptowalutowy ETF od Grayscale Investments – chociaż produkt ten stracił ponad 6,1 miliarda dolarów, pozostaje najbardziej znaczącym posiadaczem aktywów wśród wszystkich funduszy kryptowalutowych. Wolumen środków zarządzanych przez Grayscale spot Bitcoin ETF wynosi 20 miliardów dolarów.

Jak podano, skumulowane przepływy netto do wszystkich dziesięciu spotowych funduszy ETF Bitcoin osiągnęły 1,5 biliona dolarów od czasu ich debiutu rynkowego.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
elljott
elljott
17 dni temu

..taaaa , nikt.

1
0
Dodaj komentarzx