Tego jeszcze nie było. Telegram uruchamia własny portfel kryptowalutowy

Fundacja Open Network Foundation poinformowała, że Telegram, popularny komunikator, z którego korzysta ok. 800 milionów osób na całym świecie, posiada już portfel kryptowalutowy o nazwie TON Space.

Portfel ma umożliwić użytkownikom Telegrama samodzielne zarządzanie zasobami cyfrowymi.

Telegram z nową funkcjonalnością

Wiadomo już, że projekty opracowane na platformie TON otrzymają priorytetowy dostęp do platformy reklamowej Telegrama, czyli Telegram Ads. Integracja ma na celu zwiększenie adopcji kryptowalut w ekosystemie Telegram, potencjalnie otwierając drzwi milionom użytkowników do odkrywania i wykorzystywania aktywów kryptograficznych. Nowy portfel, opracowany przez The Open Platform, ułatwi dokonywanie zdecentralizowanych płatności i pomoże programistom w tworzeniu mini aplikacji kompatybilnych z kryptowalutami, które działają w ekosystemie Telegram.

Podejście Telegrama do kryptowalut odbiega od tradycyjnych scentralizowanych rozwiązań, nadając priorytet kontroli użytkowników nad ich zasobami cyfrowymi. Inicjatywa ta jest zgodna z jej nadrzędnym celem, jakim jest przekształcenie się w kompleksową „superaplikację”, podobną do WeChat, przy jednoczesnym rozszerzeniu ekosystemu poprzez włączenie zdecentralizowanych funkcji.

Dodajmy, że Signal, inna popularna aplikacja służąca do czatowania, również oferuje możliwość dokonywania płatności kryptograficznych. Zostało ono opracowane przez zewnętrznego partnera firmy o nazwie MobileCoin.

Zobacz też: Inflacja w Polsce. Znamy już ostateczne dane za sierpień

Wycofanie się z wcześniejszych planów

W 2021 r. Telegram zgodził się przekazać amerykańskim organom państwowym wszystkie swoje wyciągi bankowe związane z ICO o wartości 1,7 mld dolarów po tym, jak porzucił swój projekt blockchain TON. Decyzję tę podjęto po tym, jak spór z podmiotami kontrolującymi jego działalność zaczął przybierać na sile. Cała ta sytuacja skłoniła kierownictwo Telegrama do ponownego rozważenia swoich kryptowalutowych ambicji. Po wzmożonej kontroli regulacyjnej przedstawiciele Telegrama stwierdzili, że zamierzają zrezygnowac z niektórych z niektórych z najbardziej krytycznych części swojej strategii kryptograficznej. Firma poinformowała , że nie będzie już integrować swojego tokena Gram z Telegram Messenger, zasadniczo oferując portfel wyłącznie na zasadzie autonomicznej.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze