Szef Visa wspomina o możliwości kupna/ sprzedaży kryptowalut

2 301

Dyrektor generalny Visa, Al Kelly, podsumował kryptowalutowe ambicje giganta płatności, opisując firmę jako „wyjątkowo dobrze przygotowaną”, aby dokonać zdecydowanych ruchów w tym zakresie.

Jak wcześniej informowaliśmy, Visa podejmuje wielotorową strategię w zakresie usług związanych z bitcoinem, stablecoinami oraz, w dłuższej perspektywie, walutami cyfrowymi banku centralnego (CBDC). Jest to obszar, nw którym firma porusza się już od dłuższego czasu. Visa wydaje się zdawać sobie doskonale sprawę z faktu, że jej działalność znajduje się aktualnie na przecięciu nowych technologii płatniczych.

Czy Visa planuje wprowadzenie możliwości kupna/ sprzedaży kryptowalut?

Podczas wczorajszego omówienia wyników finansowych, Kelly ponownie wyróżnił różne elementy szerszego planu. Mówił o możliwości zakupu i sprzedaży kryptowalut, związane z kryptowalutami API dla instytucji finansowych, rozliczeniach za pośrednictwem stablecoinów i CBDC.

„Skupiamy się więc na pięciu różnych możliwościach, które widzimy w tej przestrzeni i powiedziałbym, że jest to przestrzeń, w którą wchodzimy bardzo szeroko i myślę, że mamy w tym bardzo dobrą pozycję” – powiedział Kelly.

W kwestii CBDC Visa potwierdza, że prowadzi rozmowy z bankami centralnymi na temat ich rozwoju, sugerując, że firma płatnicza mogłaby odegrać rolę w tym procesie dość ważną rolę.

„Rozmawiamy z bankami centralnymi o krytyczności partnerstwa publiczno-prywatnego, a w szczególności o krytyczności akceptacji, ponieważ aby cyfrowe waluty banku centralnego miały wartość, muszą być bezpieczne w umysłach konsumentów, i to jest coś, z czym mamy długą historię i moglibyśmy pomóc. Po drugie, oczywiście muszą mieć jakąś formę użyteczności”- skomentował Kelly.

Visa chce ułatwić bankom korzystanie z kryptowalut

Już na początku lutego informowaliśmy Was, że Visa wprowadza nowy program pilotażowy Crypto API, który ma pomóc bankom w ułatwieniu korzystania z usług opartych o bitcoin i inne kryptowaluty.

Jack Forestell, Chief Product Officer w Visa, powiedział wówczas, że firma pracuje nad wypełnieniem luki między kryptowalutami a sektorem handlu. Schemat API ma jednak na celu przeniesienie tego na wyższy poziom. Nakierowany jest na wprowadzenie do ekosystemu banków.

„Postawiliśmy sobie za cel uczynienie z Visa pomostu między walutami cyfrowymi a naszą globalną siecią 70 milionów sprzedawców. Dziś jesteśmy wiodącą siecią dla portfeli kryptowalutowych z 35 platformami kryptograficznymi, które zdecydowały się na współpracę z Visa.

Dzięki temu programowi pilotażowemu chcemy zwiększyć wartość Visa dla naszych klientów neobankowych i instytucji finansowych, zapewniając łatwy pomost do aktywów kryptowalutowych i sieci blockchain.”

Może Cię zainteresować:

Komentarze