Szalony wieloryb sprzedał swoje Ethereum. Dlaczego właśnie teraz?

Rynek kryptowalut stał się świadkiem niecodziennego wydarzenia, kiedy tajemniczy wieloryb Ethereum zdecydował się sprzedać imponującą ilość swojego ETH. W odpowiedzi na spekulacje dotyczące tej transakcji, założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, postanowił zabrać głos w sprawie.

18 października jeden z głównych inwestorów Ethereum, zaliczany do zaszczytnego grona „wielorybów”, zdecydował się na sprzedaż imponującej ilości 13,871 ETH. Informacje o tej transakcji zostały szybko zauważone przez firmę analityczną LookOnChain, która postanowiła podzielić się nimi w mediach społecznościowych.

„Szalony wieloryb sprzedał dzisiaj 13,871 ETH za 21,87 miliona USDC w cenie $1,577 za ETH. Inwestor ten przejął wcześniej 32k ETH o wartości 39,9 miliona dolarów od Bitfinex 27 stycznia 2021 r., gdy cena wynosiła $1,239. Dlaczego zdecydował się sprzedać je teraz?” – zastanawia się firma.

Z niejasnych przyczyn ten doświadczony inwestor, który wcześniej korzystał z korzyści płynących z hossy na rynku, postanowił zmienić swoją strategię.

Zobacz także: Zaskakujący obrót wydarzeń: Kolejka do stakingu Ethereum zniknęła!

Buterin odpiera spekulacje

W związku z tą transakcją pojawiło się wiele spekulacji dotyczących tożsamości wieloryba. Vitalik Buterin, założyciel Ethereum, postanowił jednak szybko zdementować plotki, które sugerowały, że to on mógłby stać za tą sprzedażą.

„Jeśli zobaczycie artykuł mówiący, że 'Vitalik wysyła XXX ETH na [giełdę]’, to nie ja. Osobiście nie sprzedałem ETH od 2018 roku” – wyjaśnił Buterin.

Jaka przyszłość czeka Ethereum?

W odpowiedzi na tę nagłą sprzedaż wielu analityków podzieliło się swoimi prognozami dotyczącymi przyszłości Ethereum. Big Chonis, znany analityk techniczny, zasugerował, że presja sprzedaży może spowodować spadek wartości ETH poniżej $1,000.

Z drugiej strony, inny ekspert, Income Shark, ma bardziej optymistyczne spojrzenie na przyszłość tej kryptowaluty. Uważa, że jest to idealny moment na jej zakup. Jego zdaniem jeśli ETH utrzyma swoją wartość powyżej $1,500, może to być początek kolejnej hossy.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze