Szał na Worldcoin trwa w najlepsze. Nowy użytkownik co dziewięć sekund!

Worldcoin, projekt oparty na technologii blockchain, który weryfikuje tożsamość ludzi przez skanowanie tęczówki oka, odnotował kolejny spektakularny sukces. Tym razem chodzi o Argentynę. W ciągu jednego dnia zarejestrowało się tam ponad 9,5 tysiąca użytkowników, ustanawiając tym samym rekord w liczbie rejestracji. Wszystko to pomimo kolejnych ostrzeżeń o naruszeniach czy wręcz sprzedaży swojej prywatności.

Worldcoin podbija Argentynę

Kolejny nowy uczestnik projektu dopisywał się do niego średnio raz na niecałe dziewięć sekund. Co ciekawe, popularność Worldcoin w Argentynie przyczyniła się do tymczasowego awansu aplikacji na pierwsze miejsce w argentyńskim App Store.

Projekt, który założył współtwórca OpenAI Sam Altman, ma na celu weryfikację ludzkości poprzez skan tęczówki. Użytkownicy, którzy przejdą tę procedurę, otrzymują tzw. „World ID”, które może być wykorzystane w przyszłych aplikacjach, aby udowodnić, że nie są botem czy programem AI. Pomysł spotkał się z dużą krytyką, głównie ze względu na zagrożenia dla prywatności i możliwość wycieku danych biometrycznych.

Może Cię zainteresować: Jesteśmy u progu rewolucji. Eksperci nie mają wątpliwości: Bitcoin ETF o krok!

Trzydzieści dolarów bonusu

Mimo gwałtownej krytyki, Argentyńczycy tłumnie zapisują się do Worldcoin. Może to być związane z obecną sytuacją gospodarczą w kraju i atrakcyjnym bonusem w postaci 25 monet WLD, co w przeliczeniu na argentyńskie peso stanowi niemałą sumę. Te na otwartym rynku są warte około 10,239.48 ARS, czyli około 30 dolarów.

Argentyna jest krajem zaawansowanym technologicznie, z wyjątkowo dobrze rozwiniętym rynkiem kryptowalut. Obywatele są dobrze zorientowani w zasadach kryptografii i otwarci na innowacje w tej dziedzinie. To stwarza idealne warunki dla wprowadzenia kolejnych nowości w tym zakresie.

Alex Blania, współzałożyciel projektu Worldcoin

Rząd Argentyny wszczął śledztwo w sprawie praktyk związanych z prywatnością Worldcoin. Projekt został również zawieszony w Kenii, ale twórcy aplikacji zapewniają, że przestrzegają wszelkich przepisów dotyczących danych biometrycznych. Czas pokaże, czy Worldcoin będzie w stanie utrzymać swoją popularność, jednocześnie zaspokajając rosnące obawy o prywatność.

Zobacz także:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze