Sytuacja XRP dynamicznie się zmienia. Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie?
XRP w ostatnim tygodniu spadła o 8,5%. Jednak mimo wszystko od zeszłego miesiąca kryptowaluta firmy Ripple pozostaje na podobnym poziomie, a od początku roku wzrosła o około 41%. Analitycy zastanawiają się, czy spadek w ostatnich dniach jest chwilowy, czy jednak zwiastuje kolejny straty kursu.
XRP bez szału, ale stabilnie
XRP jest z pewnością altcoinem, który wzbudza w ostatnim czasie szczególne zainteresowanie społeczności. Duża w tym zasługa trwającego sporu Ripple z SEC, który co chwila zaskakuje nowymi wątkami. W ostatnich godzinach cena XRP spadła o 2%. Jednak portal „cryptonews” ocenia, że stało się tak, ponieważ cały rynek kryptowalut doświadczył podobnego spadku. Patrząc jednak na ostatni tydzień XRP spadł obecnie o 8,5%. Zatem tendencja trwa od kilku dni. Z drugiej strony analitycy uspokajają, że ogólnie kurs XRP od początku roku mimo wszystko wzrósł o 41%.
Cytowany portal prognozuje, że spadki w ciągu ostatnich kilku dni były spowodowane wzrostem negatywnego nastawienia na całym rynku. Wynika ono między innymi z tego, że sporo tzw. wielorybów porzuciło część swoich zasobów XRP oraz innych tokenów, co spowodowało spadki. Portal ocenia, że w kryptowaluta Ripple ma raczej solidne podstawy i powinien utrzymać pewien stabilny poziom.
Zobacz też: Ripple notuje kolejne małe zwycięstwo i krok w kierunku rozwoju. Brad Garlinghouse pęka z dumy
Spór z SEC będzie decydujący
Nie jest tajemnicą, że jednym z głównych czynników, który w ostatnim czasie istotnie wpływa na kurs XRP jest spór sądowy z SEC. Pierwszym ważnym wydarzeniem, które podbiło kurs kryptowaluty było orzeczenie sędzi Analisy Torres, w którym stwierdziła, że token XRP niekoniecznie jest papierem wartościowym. Po tym wydarzeniu w całej społeczności zapanował optymizm a kurs krytowaluty wystrzelił o kilkadziesiąt procent.
Kolejne podobne wydarzenie miało miejsce 3 października. Wówczas wspomniana sędzia odrzuciła wniosek SEC o odwołanie się od decyzji sądu w sprawie przeciwko Ripple. Jednak tym razem wzrost kursu był znacznie mniejszy i wyniósł około 5%. Nie ma jednak wątpliwości, że ten spór prawny jest wyjątkowo istotny dla dalszych losów Ripple i jej kryptowaluty.
Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Może Cię zainteresować: