Średnie opłaty Ethereum powyżej 30 USD

Średnie opłaty Ethereum gwałtownie wzrosły powyżej 30 USD do nowego ATH, podczas gdy cena ETH spadła o 700 USD w ciągu kilku ostatnich dni.

W czasie, gdy cena ETH spadła o dwucyfrowe wartości (procentowo) w ciągu ostatnich kilku dni, sieć Ethereum doświadczyła problemów ze skalowaniem. Średnie koszty transakcji w łańcuchu bloków wzrosły do nowego rekordowego poziomu. Użytkownicy narzekają również na znaczne opóźnienia w ich procesowaniu.

Opłaty Ethereum na rekordowym poziomie

Jak informowaliśmy Was na początku lutego, średnie opłaty za gas w sieci Ethereum wzrosły do nowego rekordu powyżej 22 USD. W następnych tygodniach sytuacja nieco się uspokoiła, aczkolwiek wysokość opłat pozostała w wymiarze dwucyfrowym.

„Obniżka” nie trwała jednak długo. W ciągu ostatnich kilku dni, średnie koszty transakcji w Ethereum gwałtownie wzrosły i ponownie osiągnęły rekordowo wysoki poziom. Tym razem wzrosły powyżej 30 USD, zgodnie z danymi od BitInfoCharts.

opłaty ethereum
opłaty w sieci Ethereum; źródło: BitInfoCharts

Nawet 20 000 USD…

Społeczność odnotowała kilka ekstremalnych przypadków, w których maksymalne koszty gasu wzrosły do ponad 20 000 USD:

W peletonie ekosystemów, w których opłaty są największe (total za ostatnie 30 dni), prym wiedzie Uniswap z wartością ponad 10 milionów USD. Na trzecim miejscu jest 1inch z prawie 2 milionami USD, a SushiSwap jest piąta z około 1 milionem USD. Tether (USDT) i USDC zajmują drugie i czwarte miejsce z odpowiednio 6,26 mln USD i 1,03 mln USD.

Kreatywna społeczność zareagowała na to w nieco humorystyczny sposób, sugerując, że logo ETH może również przedstawiać pusty portfel.

opłaty ethereum
porównanie logo Ethereum z wizerunkiem pustego portfela; źródło: Twitter

Użytkownicy skarżą się na występowanie znacznych lagów w transakcjach. Można to przypisać bardzo zatłoczonemu mempoolowi Ethereum. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, na liście transakcji oczekujących na przeprocesowanie znajduje się ponad 180 000 pozycji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze