Solana zrzuciła właśnie bezcenne kryptowaluty z Jowisza. Wiele zakurzonych portfeli kwalifikuje się pod nowy airdrop [SPRAWDŹ]

Stało się. Jupiter Exchange (JUP), największa zdecentralizowana giełda (DEX) na blockchainie Solana (SOL) zrzuciła dzisiaj (31.01.2024) długo wyczekiwany przez uczestników i obserwatorów rynku airdrop. Co najważniejsze, ogromny zrzut nie dotyczył tylko największych wielorybów- kwalifikują się do niego także mniejsze i dawno zakurzone portfele. Jak je odebrać?

Solana ponownie drukuje pieniądze

Blockchain warstwy pierwszej (L1) Solana nie tylko powstała z martwych w porównaniu z końcówką 2022 r., udowodniła też, że po dramacie z giełdą FTX i osobą Sama Bankmana-Frieda nadal stanowi realne zagrożenie dla dominacji największych projektów w sektorze krypto, w tym samego Ethereum (ETH). Odrodzenie jak feniks z popiołów miało miejsce z lokalnych minimów na poziomie ok. 8 dolarów za sztukę, obecnie wyceniana jest na blisko sto dolarów, przy blisko pięćdziesięciomiliardowej kapitalizacji całkowitej.

fot. CoinMarketCap

Poza dominacją technologiczną i rozwiniętym sektorem NFT Solana borykała się z trzema zasadniczymi problemami: słaby sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi), niewiele konkretnych mem-coinów do zabawy dla spekulantów oraz mało imponujące airdropy w stosunku do swojego najbliższego konkurenta czyli Ethereum (Solana była nazywana wielokrotnie „ETH killer”, stąd nawiązanie).

To się jednak zmieniło.

$BONK wprowadzony niedługo po najczarniejszej dla Solany godzinie rozpoczął w tym ekosystemie szaleństwo memcoinowe które trwa do dzisiaj, całkowita wartość zablokowana (TVL) oraz sektor DeFi eksplodował, a airdropy dla najwierniejszych entuzjastów ekosystemi (jak $JTO) z dnia na dzień stworzyły wielu krypto krezusów.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych zrzutów był jednak $JUP z platformy Jupiter Exchange.

Zobacz też: Ripple (XRP) zaatakowane! Skradziono setki milionów sztuk kryptowaluty XRP. Trwa pościg

Jupiter Exchange wynagradza lojalistów

Jupiter Exchange to co do zasady największa platforma zdecentralizowanego handlu kryptowalutami na blockchainie Solana. Aktualnie jest najchętniej używaną apką w sektorze DeFi, przytłaczająca większość wolumenu ma charakter organiczny, jest największym molochem w ekosystemie SOL oraz znajduje się w ścisłej czołówce swojej biznesowej niszy.

https://twitter.com/JupiterExchange/status/1752478419852599397?s=20

Wymintowano w sumie aż 10 miliardów tokenów $JUP, z czego 40% powędrowało do społeczności w formie airdropu. Zakwalifikowanych jest aż blisko milion portfeli krypto, z czego, naturalnie, wiele należy do tych samych inwestorów którzy nimi żonglują. Plusem jest natomiast, że bardzo wiele zaakceptowanych do zrzutu adresów to portfele zakurzone, które wcześniej były aktywne na Jupiterze lub na Solanie jako takiej.

Token wystartował wyceniany nawet na dwa dolary na giełdzie ByBit, ale wynikało to przede wszystkim z niedostatecznej podaży i ogromnego popytu. Po ustabilizowaniu cena wynosi ok. 0,60-0,70 USD za kryptowalutę.

fot. Coingecko

Aby odebrać kryptowaluty należy wejść w ten link i podłączyć swój portfel (MetaMask, Phantom Wallet lub Solflare). Następnie należy kliknąć przycisk „Claim”.

Poprawny widok na platformie Jupyter

Jeżeli korzystacie z portfela Phantom Wallet, producenci wprowadzili bardzo wygodną funkcję polegającą na powiadomieniu w głównym ekranie aplikacji że do odbioru macie kryptowaluty $JUP. Co więcej, jeżeli korzystaliście wcześniej z wielu adresów otrzymacie w widoku stosowne podsumowanie ile monet przysługuje Wam na którym portfelu.

Widok z poziomu Phantom Wallet

Oszuści nie próżnują

Pozostawajcie jednak ostrożni: zamieszanie związane z nowym airdropem wykorzystali wszelkiej maści oszuści, którzy za wszelką cenę próbują ukraść Wam kryptowaluty. Na X (Twitterze) pojawiły się pod oficjalnym profilem w komentarzach setki komentarzy podszywających się pod giełdę Jupiter.

PRZYKŁADOWY PROFIL OSZUSTA

PRZYKŁADOWY PROFIL OSZUSTA

W przypadku kliknięcia w zły link i drenowania Waszego portfela należy jak najszybciej anulować aktualne połączenia i wyrażone zgody. Tutaj możecie przeczytać jak to zrobić.

Na moment powstawania tego artykułu kurs Solany (SOL) wynosi ponad sto dolarów i dobija po realizacji zysków związanych z graniem po airdrop $JUP.

fot. Kraken

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joe
Joe
21 dni temu

Na Jowisza, cóż za okazja! Jak to możliwe, ze tyle drogocennych walut powstaje, o których nikt wczesniej nie slyszal? Lece kupować! … A po miesiącu: Niee!… Straciłem na tym tysiące, a to dalej spada

1
0
Dodaj komentarzx