Ripple (XRP) zaatakowane! Skradziono setki milionów sztuk kryptowaluty XRP. Trwa pościg

31 stycznia 2024 r. – Chris Larsen, współzałożyciel Ripple, potwierdził, że jego osobiste konta blockchainowe zostały wyczyszczone, co spowodowało utratę ponad dwustu milionów sztuk kryptowaluty XRP o wartości ok. 112 milionów dolarów. Incydent, który początkowo został (rzekomo) błędnie zrozumiany jako naruszenie kont firmowych Ripple, wywołał ogromne poruszenie na krypto Twitterze. Tropem cyberprzestępcy wyruszyli śledczy oraz detektyw on-chain ZachXBT.

Początkowe zamieszanie i reakcja rynku na parach XRP

Wiadomość trafiła do opinii publicznej zaraz po tym gdy znany analityk ds. bezpieczeństwa on-chain, ZachXBT, przekazał informacje o podejrzanych wypływów z kont powiązanych z Ripple Labs, wynoszące 213 milionów tokenów XRP. Doprowadziło to do powszechnego przekonania wśród obserwatorów rynku, że to sama spółka Ripple padła ofiarą ataku hakerskiego.

Po tych doniesieniach wartość tokena XRP Ripple spadła o ponad 5%, odzwierciedlając nerwową reakcję rynku na potencjalne konsekwencje tego zdarzenia.

fot. Kraken

Zobacz też: Masz te kryptowaluty? Moge one stracić na wartości w tym tygodniu

Wyjaśnienie, odpowiedź i wątpliwości

Chris Larsen, współzałożyciel Ripple kilkadziesiąt minut później skomentował sytuację, stwierdzając, że celem ataku były jego konta osobiste, a nie portfele korporacyjne Ripple. Podkreślił, że infrastruktura Ripple i środki klientów pozostają bezpieczne. Larsen rzekomo powiadomił też giełdy kryptowalut w celu zamrożenia dotkniętych adresów i zaangażował organy ścigania w celu wyśledzenia sprawców.

ZachXBT nie był jednak przekonany. W jego sarkastycznej wypowiedzi da się wyłapać podtekst, że to właśnie portfele korporacyjne Ripple zostały naruszone (nie da się oczywiście tego potwierdzić na chwilę obecną).

Skradzione środki są aktualnie prane za pośrednictwem wielu giełd kryptowalut, w tym MEXC, Gate.io, Binance, Kraken, OKX, HTX i HitBTC. Trwają próby odzyskania pieniędzy.

Sytuacja jest rozwojowa.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JK
Noble Member
JK(@jk)
23 dni temu

Ulotniło się 200 milionów szitkojnów wydrukowanych przez firmę Ripple z rzadkiego powietrza. Bardzo stabilna platforma dla integracji dużych banków całego świata, hehe

Yyy
Yyy
22 dni temu
Odpowiedz do  JK

Yyy ale to z prywatnego portfela gościowi dmuchneli, a nie że zostało wyprowadzone z ripple. To samo mogło spotkać każdy aktywnie używany bitcoinowy adres.

2
0
Dodaj komentarzx