Solana w Operze | Opera chce zostać królową przeglądarek Web3

Opera ogłosiła wsparcie dla Solany. Przeglądarka będzie miała zintegrowany portfel i pełną kompatybilność względem zdecentralizowanych aplikacji.

W poście opublikowanym na swoim oficjalnym blogu, Opera ogłosiła wczoraj partnerstwo z Solana Labs. Przeglądarka będzie obsługiwać popularny blockchain, wraz z natywnym portfelem, który umożliwi interakcję ze wszystkimi zdecentralizowanymi aplikacjami w ekosystemie.

Solana w Operze

Zespół Opery poinformował, że integracja powinna być gotowa najpóźniej do pierwszego kwartału 2022 r. Do tego czasu użytkownicy powinni móc cieszyć się wszystkimi zaletami blockchain w przeglądarkach stacjonarnych i mobilnych bez żadnych ograniczeń:

Opera łączy siły z @Solana!🚀 Integracja pozwoli użytkownikom Opery na Androida cieszyć się bezproblemowym dostępem do Solana DApps oraz niskimi opłatami i szybkimi transakcjami w ekosystemie. Będziesz mógł uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem Opery w pierwszym kwartale 2022 r. Dowiedz się więcej: https://t.co/XRkHUSYrLZ pic.twitter.com/viRDwpQwEq

– Opera (@opera) 10 grudnia 2021

Zainteresowanie Opery Solaną nie powinno dziwić. Od co najmniej 2018 r. przeglądarka stosuje ukierunkowane podejście do obsługi kryptowalut, technologii blockchain i tzw. Web3.

Opera kontra Brave: Bitwa o Web3

W przeciwieństwie do Web1, w której użytkownicy korzystali wyłącznie z treści dostarczanych przez witrynę internetową, oraz Web2, w której użytkownicy zaczęli wchodzić między sobą w interakcję za pośrednictwem scentralizowanej platformy, w Web3 nie ma scentralizowanej jednostki kontrolującej interakcje – komunikacja odbywa się z wykorzystaniem technologii, takich jak blockchain.

Pomimo pewnych kontrowersji, Brave od jakiegoś czasu jest niekwestionowanym królem krypto-przeglądarek. Jest ona obsługiwana przez własny łańcuch bloków, a jej token BAT służy jako podstawa całego ekosystemu, którego celem jest nowe podejście do kwestii reklam i promocji treści, nagradzanie użytkowników za oglądanie reklam i umożliwienie społeczności nagradzania twórców wysokiej jakości treści.

Jak informowaliśmy na początku listopada, Również Brave zdecydowała się na Integrację rozwiązań i możliwości dostarczanych przez łańcuch bloków Solana:

źródło grafiki tytułowej: link

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.