Solana (SOL) zgasła, teraz świeci coraz mocniej. Santiment: rajd trwa, zostawiła w tyle Bitcoin i Ethereum

Ku zaskoczeniu wielu, w tym wyżej podpisanego autora, Solana (SOL) nie straciła specjalnie wizerunkowo na ostatniej awarii. Kurs odbił się od dna i odlatuje szybciej niż Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH). Eksperci firmy analitycznej Santiment zabrali głos w tej sprawie, nazywając ostatnie spadki „FUD-em”. Czy Solana będzie piąć się jeszcze wyżej?

Solana świeci aż razi w oczy

Pomimo powracającej awarii, która wywołała duże obawy wśród użytkowników sieci, Solana odbiła się od dna, a jej cena wzrosła powyżej 104 USD (+/- 10%), pokonując tym samym Bitcoina i pozostałe wiodące kryptowaluty.

fot. CMC

Cyfrowe aktywo, które trafiło na pierwsze strony gazet w 2023 r. ze względu na swój niezwykły wzrost i drogę niemalże od pucybuta do milionera, rozpoczęło 2024 r. na wysokiej stopie około 100 USD, ale napotkało na przeszkodę m.in. w wyniku realizacji zysków inwestorów i korekty na szerokim rynku, spadając ostatecznie w okolice 80 USD. Wielu wieszczyło końcówkę rajdu, jak się jednak okazuje nie mieli oni racji.

Zobacz też: PlanB: cena Bitcoina szykuje się do wystrzału. Podał konkrety

Santiment, renomowana firma analityczna specjalizująca się w sektorze blockchain, uważnie monitorowała trajektorię Solany, zwracając co prawda uwagę na znaczący wpływ awarii sieci, która miała miejsce w poniedziałek, nazwali jednak etap paniki „lokalnym dnem”, a całą sytuację „FUD-em” (ang. FUD – strach, niepewność, wątpliwości – przyp. red.)

fot. Santiment

Solana bardzo szybko wbrew wieszczom zagłady nie tylko odzyskała siły, ale także wykazała się lepszymi wynikami niż Bitcoin. Tylko w ciągu ostatnich 36 godzin para handlowa SOL/BTC odnotowała wzrost o 4,5% i to pomimo bardzo dużego kapitału już ulokowanego w wycenie słonecznej kryptowaluty.

Cena Solany to aktualnie ok. 103 dolary za monetę z potencjałem technicznym do dalszych wzrostów. Warto jednak zwrócić uwagę na wykres w postaci kapitalizacji całkowitej, ponieważ podczas szczytów w 2021 r. na rynku było dużo mniej tokenów SOL niż obecnie (w wyniku m.in. spłacania inwestorów oraz nagród za staking).

fot. Coinbase

Jaką przyszłość wróżycie Solanie? Podzielcie się w komentarzach.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx