PlanB: cena Bitcoina szykuje się do wystrzału. Podał konkrety

PlanB, popularny analityk BTC i popularyzator modelu Stock-to-Flow ceny Bitcoina przedstawił najnowszą aktualizację na swoim kanale YouTube przeznaczoną na luty 2024 r. Zawiera w nim kilka interesujących spostrzeżeń.

PlanB: cena Bitcoina co do zasady zgodnie z planem

Model S2F, popularna metoda przewidywania ceny Bitcoina w oparciu o jego ilościowy niedobór, wskazuje docelowy zakres między 50 a 60 tysięcy dolarów dla Bitcoina. Jednak w obecnej analizie cena Bitcoina pozostaje na poziomie 42 000 USD, czyli trochę poniżej przewidywanego zakresu. Model sugeruje potencjalny wzrost o 20-40%, aby dostosować się do prognozy S2F. W związku ze zbliżającym się halvingiem w kwietniu, który zmniejsza tempo generowania nowych Bitcoinów, oczekuje się, że wydarzenie to może katalizować ruch cen w kierunku prognozy modelu S2F, jak zaobserwowano w poprzednich cyklach.

PlanB przyjrzał się także kilku głównym wskaźnikom kondycji Bitcoina:

Stabilność wskaźnika siły względnej (RSI)

RSI, oscylator impetu, który mierzy szybkość i zmianę ruchów cenowych oraz „wykupienie” i „wyprzedanie” rynku, pozostaje na poziomie 62, wskazując na stabilność i potencjał do dalszego wzrostu. RSI powyżej 50 zazwyczaj sygnalizuje trend wzrostowy, sugerując, że rynek Bitcoina znajduje się w fazie hossy. Analiza opiera się na danych historycznych z poprzednich halvingów, sugerując, że trzy miesiące poprzedzające halving charakteryzowały się historycznie trendem wzrostowym, wspierając tym samym pozytywne perspektywy dla ceny Bitcoina w okresie poprzedzającym kwietniowy halving.

Rozbieżność 200-tygodniowej średniej kroczącej (MA)

200-tygodniowa średnia krocząca, kluczowy wskaźnik wykorzystywany do oceny długoterminowego trendu poprzez wygładzanie danych cenowych w zadanym okresie, wskazuje na minimalną cenę Bitcoina na poziomie 31 000 USD. Obecny kurs BTC przekraczający ową średnią kroczącą i dywergencja sugerują byczą strukturę rynku. Analityk zakłada, że jest mało prawdopodobne, aby Bitcoin ponownie spadł poniżej tego poziomu, a stopniowy wzrost MA wskazuje na rosnącą cenę minimalną dla Bitcoina, wzmacniając pozytywne długoterminowe perspektywy.

fot. kanał YouTube PlanuB

Zobacz też: Raport Bitget o rynku pracy krypto. 1/3 kandydatów to byli bankowcy! Jak wyglądają zarobki?

Posiadacze bitcoinów zadowoleni

PlanB podkreśla, że 90% posiadaczy bitcoinów odnotowuje już zyski, co jest najwyższym wynikiem od rekordowego poziomu z października 2021 roku. Jest to interpretowane jako silny byczy sygnał, sugerujący powszechne pozytywne nastroje wśród inwestorów. Wzorzec „niebieski po czerwonym” w cyklach rynkowych, odnoszący się do okresów zysków po stratach, wskazuje na oczekiwanie osiągnięcia nowych rekordów wszech czasów przed jakimikolwiek znaczącymi spadkami na rynku, zwykle występującymi na około sześć miesięcy po halvingu.

Cykle rynkowe:

Analiza cykli rynkowych sugeruje, że Bitcoin nadal znajduje się w fazie akumulacji, a oczekiwania dotyczące wejścia w fazę hossy są podkreślane przez sprzedawanie przez hodlerów przy impulsach wzrostowych. Oczekiwanie na nowy rekord wszech czasów, napędzane historycznymi wzorcami związanymi z wydarzeniami halvingowymi i nastrojami rynkowymi, sugeruje zdaniem PlanuB pozytywną prognozę dla ruchu ceny Bitcoina w nadchodzących miesiącach.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx