„Solana Reaktywacja” wciąż trwa. Reszta może pozazdrościć

Solana okazuje się najlepiej radzącym sobie aktywem kryptograficznym w ostatnich tygodniach. SOL osiągnęła poziom notowany ostatnio w sierpniu 2022 r. Siódma co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej wzrosła w ciągu ostatniego dnia o prawie 14% i przekroczyła w listopada 44 USD.

Solana pokazuje innym jak wygląda proces odbudowy

Solana przyciągnęła wielu użytkowników dzięki swojej dużej szybkości i niskim kosztom. Jednak po zeszłorocznym upadku FTX, podobnie jak reszta rynku, straciła w zeszłym roku znaczną część swojej wartości. Ostatnie tygodnie pokazują, że kryptowaluta wraca do solidnej formy. Solana podniosła poprzeczkę, notując ceny niewidziane od prawie 15 miesięcy. SOL dawno wyprzedził liderów rynku, czyli Bitcoina i Ethereum, osiągając nowy wieloletni szczyt. W tym procesie SOL zyskał ponad 343% od początku roku.

Jak oceniają eksperci, przyczyną ostatnich wzrostów jest przede wszystkim uruchomienie w sieci testowej Firedancer – firmy deweloperskiej Web3 Jump Crypto. Cenem tej innowacji, którą wprwadzono ubiegłego lata, było zwiększenie szybkości, niezawodności i różnorodności walidatorów. Oczekuje się, że uruchomienie sieci głównej nastąpi w pierwszej połowie 2024 roku.

https://twitter.com/Crypto_Potato/status/1720131206430511251

Zobacz też: Bitcoin i Solana. To dwie najważniejsze kryptowaluty ostatnich tygodni. Oto dlaczego

SOL vs. ETH

W wyniku rosnącego bazy programistów, która zwiększyła się o ponad 40% rok do roku, a także rosnącej społeczności oddanych entuzjastów Solany, debata Solana vs. Ethereum stała się obecnie jednym z najpopularniejszych tematów na różnych platformach mediów społecznościowych.

Wśród konkurentów produkty oparte na Solanie wyróżniały się, odnotowując w tym okresie najbardziej znaczący wzrost wartości zarządzanych aktywów (AUM), który wzrósł o 74,1%, osiągając w październiku poziom 140 milionów dolarów. Z drugiej strony, pomimo wprowadzenia nowych funduszy ETF, produkty Ethereum odnotowały spadek. Łączny wartość zarządzanych aktywów (AUM) spadła o 5,45%, zmniejszając je do 6,35 miliarda dolarów. Jednocześnie ich udział w rynku spadł do 20,1%. Oznacza to spadek z 22,6% w tym samym okresie.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.