Słynny duet inwestorów wreszcie się doigrał. Zakaz zarządzania finansami przedsiębiorstwa na 9 lat. To dopiero początek kłopotów?

Three Arrows Capital to jeden z podmiotów, który w 2022 roku zaliczył głośny upadek. Jego założyciele póki co unikali kar i skrzętnie się ukrywali. Co więcej, po upadku 3AC rozkręcali nowe biznesy i dalej byli nieuchwytni dla organów ścigania. Do teraz. Choć kara jaką otrzymał duet wydaje się łagodna w stosunku do przewinień.

Duet założycieli 3AC z zakazem zarządzania finansami na 9 lat

Po upadku Three Arrows Capital jego współzałożyciele Zhu Su i Kyle Davies zapadli się pod ziemię. Od tego czasu sporadycznie pojawiali się na X (dawniej Twitter), publikując mało stosowne posty, w których usprawiedliwiali swoje niewłaściwe postępowanie. Co jakiś czas ogłaszali również rozpoczęcie swoich nowych przedsięwzięć biznesowych. Największymi z nich była platforma wymiany OPNX i fundusz hedgingowy o nazwie 3AC Ventures. OPNX już zdążył podpaść organom regulacyjnym (VARA) w Dubaju, które ukarały podmiot grzywną finansową. Kontrowersyjny duet nie zapłacił jeszcze kary nałożonej na OPNX i nic nie wskazuje na to, aby to zrobił. Tymczasem władze Singapuru wydały całkowity zakaz prowadzenia przez tę parę działalności finansowej lub inwestycyjnej na lokalnym terenie na następne dziewięć lat. Zakaz to wynik całej listy zarzutów, jak władze Singapuru wysunęły w związku z działalnością AC3.

Zobacz też: Nie ma na świecie lepszego miejsca dla kryptowalut? Te zalety brzmią przekonująco

Singapurski organ finansowy stawia zarzuty i wydaje zakaz

Singapurski Organ Finansowy (MAS) ustami rzeczniczki Loo Siew Yee oświadczył, że ​​kara jest wynikiem niewłaściwego zarządzania ryzykiem i zaniedbania licznych obowiązków. Kierownictwo wyższego szczebla zarządzające funduszami ma obowiązek wdrożyć solidne środki zarządzania ryzykiem w celu ochrony interesów inwestorów. Jak stwierdziła rzecznika MAS poważnie podchodzi do rażącego lekceważenia przez panów Zhu i Daviesa wymogów regulacyjnych MAS oraz zaniedbania obowiązków ich jako dyrektorów. MAS podejmie działania, aby wyeliminować menedżerów wyższego szczebla, którzy dopuszczają się takiego niewłaściwego postępowania. Zdaniem MAS firma 3AC nie posiadała ram zarządzania ryzykiem pozwalających identyfikować, monitorować i eliminować ryzyko związane z zarządzanymi przez siebie inwestycjami w kryptowaluty i aktywa cyfrowe.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze