Skandal w USA! Wspólnik Bankmana-Frieda przyznał się do działań niezgodnych z prawem

Ryan Salame, były współdyrektor generalny bahamskiej spółki zależnej FTX i wspólnik Bankmana-Frieda przyznał się przed sądem do przekazywania nielegalnych darowizn w celu wsparcia inicjatyw, na których zależało jego szefowi.

W trakcie postępowania sądowego prokuratorzy ustalili, że że Salame, Bankman-Fried i były szef inżynierii FTX Nishad Singh wykorzystali fundusze klientów platformy do przekazania darowizn na rzecz kandydatów politycznych wspierających ustawodawstwo przyjazne kryptowalutom.

Co dokladnie robił wspólnik Bankmaa-Frieda?

Trzydziestoletniemu mężczyznie postawiono zarzut uczestniczenia w spisku, którego celem miało być przekazywanie środków finansowych na kampanie wyborcze. Salame został również oskarżony o prowadzenie nielicencjonowanej firmy zajmującej się przekazywaniem pieniędzy.

Póki co nic nie wskazuje na to, by wspólnik Bankmana-Frieda zgodził się na współpracę z prokuraturą. Nie wiadomo też, czy będzie zeznawał przeciwko swojemu partnerowi. – Ryan z niecierpliwością czeka na zakończenie tego rozdziału i chce pójść naprzód ze swoim życiem – powiedział przed sądem Jason Linder z firmy prawniczej Mayer Brown, który jest obrońcą Salame.

Salame jest kolejną osobą, która przyznała się do winy i który może „pochwalić się” współpracą z firmami Bankmana-Frieda. Pozostałe osoby to:Caroline Ellison, była dyrektor generalna Alameda Research, Gary Wang – były szef dział technologii FTX oraz Nishad Singh, były szef inżynierii FTX. Wiadomo już, że wszystkie te trzy wspomniane osoby mają złożyć zeznania przed sądem.

Zobacz też: Januszyzm deweloperski. Tak kantuje się na programie „Bezpieczny Kredyt 2 proc.”

Proces w toku

Przypomnijmy, że Bankman-Fried ma stanąć przed sądem 3 października br. Postawiono mu zarzut kradzieży miliardów dolarów z funduszy klientów FTX. Pieniądze miały pomóc w pokryciu strat w funduszu hedgingowym Alameda Research.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze