Sieć Ethereum zalicza drugi najwyższy wynik w historii pod względem liczby aktywnych adresów!

Analitycy z platformy analizy rynkowej Santiment poinformowali, że aktywne adresy Ethereum są na drugim najwyższym poziomie w historii. Badacze sugerują, że rynek ETH może czekać wzmożona zmienność, co potencjalnie może prowadzić do odbicia.

Analizując aktywność na blockchaine Ethereum, platforma Santiment opublikowała raport wskazujący, że liczba codziennie aktywnych adresów ETH znacząco wzrosła, osiągając około 1 089 893 dnia 13 września.

Ten niedawny wzrost reprezentuje drugą najwyższą liczbę codziennie aktywnych adresów odnotowaną w historii Ethereum. Najwyższa liczba została zarejestrowana 9 grudnia 2022 roku. Wtedy Ether przeżywał ponowną ocenę po stratach wynikłych z niedźwiedzich rynków po roku 2021. W wyniku tego analitycy z Santiment sugerują, że rynek Ether może niedługo czekać większy ruch i zainteresowanie tą kryptowalutą. A za zainteresowaniem może pójść wzrost ceny.

ETH, druga najpopularniejsza kryptowaluta zmaga się obecnie niestabilnością rynku po niedawnym spadku cen, który spowodował przekroczenie poziomu 1 700 dolarów. Niemniej jednak Ethereum utrzymuje swoją pozycję w ekosystemie finansów zdecentralizowanych i dziedzinie inteligentnych kontraktów. Zabezpiecza on około 20 miliardów dolarów w zablokowanej łącznej wartości.

Zobacz też: Potwierdzone: PayPal Stablecoin (PYUSD) zabezpieczony w stu procentach! Raport od Paxos

Co dalej z ceną Ethereum?

Ethereum pozostaje atrakcyjne dla inwestorów instytucjonalnych, co widać w rosnącym zainteresowaniu funduszami ETF na spot. Dodatkowo sieć Ethereum odgrywa centralną rolę w licznych blockchainach dzięki swojej maszynie wirtualnej Ethereum. W rezultacie perspektywy Ethereum wydają się w dużej mierze optymistyczne, wspierane znaczną wyceną sieci, płynnością i silną aktywnością handlową.

ethereum
Wykres z ostatniego miesiąca ETH/USDT. Źródło: coinmarketcap

Jeśli chodzi o analizę ceny ETH, warto zauważyć, że mimo że jest to znaczący altcoin z unikalnymi fundamentami, ruch cen ETH wciąż jest w dużym stopniu zależny od ceny Bitcoina. W historii kryptowalut wrzesień, zwłaszcza przed halvingiem, jest uważany za niedźwiedzi okres na rynku. To może sugerować, że cena Ether będzie kontynuować spadek w nadchodzących tygodniach. Potencjalnie może zbliżyć się do następnego poziomu wsparcia wynoszącego około 1 500 dolarów. Ponadto kryptowaluta napotyka na znaczącą presję sprzedaży, gdy zarówno krzyże śmierci tygodniowe, jak i dzienne, formują się między 50- a 200-dniowymi średnimi kroczącymi.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze