Potwierdzone: PayPal Stablecoin (PYUSD) zabezpieczony w stu procentach! Raport od Paxos.

Stabilna moneta PayPal PYUSD jest w 100% zabezpieczona – podaje raport Paxos. 

Paxos, emitent stabilnej monety, opublikował pierwszy raport przejrzystości dotyczący stabilnej monety PayPal USD (PYUSD) opartej na Ethereum. Paxos poinformował, że moneta jest w pełni zabezpieczona aktywami. Według raportu, łączna wartość aktywów przechowywanych w depozycie PayPal USD spełnia lub przewyższa równowartość tokenów. Łączna, zadeklarowana liczba tokenów wynosiła 44,4 miliona dolarów na dzień 31 sierpnia 2023 roku. Całkowita wartość pozycji nominalnych wynosiła 44,5 miliona dolarów.

paypal
Fragment opisywanego raportu. Źródło: paxos.com

Największą część aktywów PYUSD zabezpiecza umowa o odwrotnym skupie tytułów skarbowych Stanów Zjednoczonych. Przechowywane są one w depozycie przez Paxos na rzecz posiadaczy PYUSD. Według danych, aż 43 miliony dolarów, czyli niemal 97% łącznej wartości aktywów w depozycie PYUSD, są przechowywane w umowach o odwrotnym skupie tytułów skarbowych.

Umowa o odwrotnym skupie tytułów skarbowych jest znana również jako repo (od ang. repurchase agreement) lub RR. Jest to transakcja finansowa między dwoma stronami, w której jedna strona sprzedaje tytuły skarbowe drugiej stronie w zamian za gotówkę. Przy czym zobowiązuje się odkupić te same tytuły w przyszłości po ustalonym terminie i cenie. Umowy o odwrotnym skupie są powszechnie wykorzystywane w sektorze finansowym.

Paxos oznajmił:

„Papiery skarbowe, z którymi zawieramy umowy o odwrotnym skupie, mają termin płatności na następny dzień i są zabezpieczone nadmiarem zabezpieczeń w postaci skarbowych tytułów skarbowych Stanów Zjednoczonych. W przypadku niewypłacalności kontrahenta, Paxos może zlikwidować skarbowe zabezpieczenia tytułów skarbowych Stanów Zjednoczonych, aby zrekompensować sobie straty. Ponieważ wszystkie transakcje są zabezpieczone nadmiernie, ryzyko straty nie jest uważane za znaczące.”

Zobacz też: Skazany na 11 000 lat więzienia za kryptowalutowe oszustwo! Upadek giełdy Thodex.

PayPal atakuje rynek stablecoinów

Na dzień 31 sierpnia Paxos przechowywał również 1 500 146 dolarów w depozytach gotówkowych w instytucjach depozytariuszowych objętych ubezpieczeniem. Paxos udostępnił link do sieci IntraFi i pełnej listy instytucji depozytariuszy objętych ubezpieczeniem, w których można umieścić środki. „Firma Paxos obecnie nie ma aktywnych prywatnych polis ubezpieczeniowych na wypadek niewypłacalności depozytów. Nie wszystkie depozyty są objęte ubezpieczeniem FDIC lub prywatnymi polisami, i Paxos nadal może ponieść straty w przypadku niewypłacalności banku” – dodała firma.

Raport został opublikowany kilka tygodni po debiucie PYUSD przez Paxos i PayPal 7 sierpnia. Pod koniec sierpnia 90% środków PayPal USD miało być przechowywanych w portfelach Paxos, podczas gdy około 7% rozprowadzono na giełdach takich jak Kraken, Gate.io i Crypto.com.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze