Shopify akceptuje płatności kryptowalutami

Shopify będzie akceptować płatności kryptowalutami. Kanadyjski gigant zakupów interenetowych podpisał wczoraj strategiczną umowę z procesorem płatności kryptowalutowych CoinPayments.

Serwis Shopify zdaje się unosić na fali popularności kryptowalut technologii blockchain. Już w lutym firma połączyła siły z kontrowersyjnym, ale niecierpliwie oczekiwanym projektem Libra Facebooka. Wcześniej postanowiła również wykorzystać potencjał blockchain, aby pozbywać się podrabianych produktów ze swojego łańcucha dostaw.

Shopify podpisuje umowę z CoinPayments | Kolejny krok w stronę adopcji kryptowalut

Klienci, którzy chcą korzystać z trybu płatności w kryptowalutach, zobaczą teraz opcję procesora CoinPayments dla wszystkich sprzedawców detalicznych dostępnych na stronie Shopify. Będą również mogli wybierać spośród ponad 1800 kryptowalut, które są zintegrowane z CoinPayments.

Z drugiej strony sprzedawcy będą otrzymywać szybsze płatności bez angażowania żadnego zewnętrznego procesora czy też lub banku.

Współpraca Shopify i Coinpayments ma nie tylko umożliwić transakcje kryptowalutowe, ale jednocześnie przyczynić się do zmniejszenia opłat za transakcje.

„Dostawcy będą teraz otrzymywać szybsze płatności w dowolnej z 1800 kryptowalut obsługiwanych przez CoinPayments, jednocześnie uzyskując dostęp do niewykorzystanych rynków na całym świecie. To partnerstwo umożliwia ponadto płatności transgraniczne, umożliwiając handlowcom wyeliminowanie problemów związanych z pracą z wieloma podmiotami przetwarzającymi płatności w różnych jurysdykcjach. ”

Czy płatności kryptowalutowe staną się nową normą?

CEO CoinPayments Jason Butcher powiedział, że dzięki współpracy z Shopify firma ma nadzieję na zwiększenie udziału płatności w kryptowalutach na całym świecie.

Butcher swierdził, że dzięki połączeniu wizji Shopify, aby poszerzyć bazę handlową i misji Coinpayments odnośnie wspierania płatności kryptowalutowych, sojusz ten będzie nie do pobicia w branży płatniczej.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze