Sam Bankman-Fried chciał przekupić prezydenta USA Donalda Trumpa? Tak twierdzi autor jego biografii

Sam Bankman-Fried, kontrowersyjny założyciel upadłej giełdy kryptowalut FTX, rozważał zaoferowanie Donaldowi Trumpowi znacznej sumy pieniędzy, która miałaby skłonić go do rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Kwota, jaką Bankman-Fried brał pod uwagę, jest doprawdy imponująca – wynosiła 5 miliardów dolarów.

Czy Bankman-Fried chciał przekupić Trumpa?

Wiadomo, że biznesmen pewnym momencie zastanawiał się nad tym, czy przekazanie pieniędzy Donaldowi Trumpowi w celu odstąpienia od startu w wyborach prezydenckich w 2024 roku byłoby zgodne z prawem oraz ile taka kwota mogłaby wynosić.

Informację na ten temat ujawnił Michael Lewis, autor książki pt. „Going Infinite: The Rise and Fall of a New Tycoon”, która stanowi portret kontrowersyjnego założyciela giełdy kryptowalut. W wywiadzie dla programu „60 Minutes” Lewis powiedział, że Bankman-Fried odważył się nawet zapytać o to, jaka kwota załatwiłaby sprawę. – Otrzymał odpowiedź. Padła pewna liczba. Kiedy rozmawiałem o tym z Samem, kwota wynosiła 5 miliardów dolarów – powiedział autor.

Lewis dodał, że Bankman-Fried nigdy nie dowiedział się, czy kwotę 5 miliardów dolarów określił sam Trump.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w przeszłości Bankman-Fried przekazywał znaczne darowizny różnym opcjom politycznym. W 2022 roku przekazał 40 milionów dolarów na rzecz Demokratów, choć biznesmen przyznał również, że przekazywał znaczne sumy Republikanom.

Jonowi Wertheimowi, korespondentowi „60 Minutes”, udało się ustalić, na rok 2024 Bankman-Fried planował inne formy zaangażowania się w wybory.

Zobacz też: „Zdrajcy Polski”, „zaczadziali ideologicznie”. Członkowie RPP przepraszają za Glapińskiego: „To niegodne”

Smutny koniec

Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie śledczym w Brooklynie. Łącznie postawiono mu siedem zarzutów federalnych, w tym oszustwo bankowe, udział w spisku w celu oszustwa bankowego oraz udział w spisku w celu oszustwa papierów wartościowych i prania brudnych pieniędzy.

Jeszcze kilka lat temu Bankman-Fried był uznawany za jednego z czołowych graczy w świecie kryptowalut. W pewnym momencie „Forbes” wyceniałjego majątek na 26,5 miliarda dolarów. Jednak pozycja biznesmena gwałtownie osłabła wraz z upadkiem całego imperium FTX w 2022 roku.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze