Salwador uruchamia swoją pierwszą oficjalną kopalnię BTC! Miliard dolarów na stole i zielona energia.

Salwador (inaczej – El Salvador) oficjalnie uruchomił swoją pierwszą kopalnię Bitcoina. Projekt Volcano Energy ma na celu generowanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Ma to na celu zasilanie operacji górniczych Bitcoina w tym kraju. Projekt właśnie rozpoczął wydobywanie bloków za pośrednictwem Lava Pool we współpracy z firmą Luxor Technology. Całość przedsięwzięcia ma wartość około 1 miliarda dolarów.

Volcano Energy korzysta z doświadczenia firmy Luxor w dostarczaniu oprogramowania i usług do wydobywania Bitcoinów. Projekt wykorzysta również Hashrate Forward Marketplace firmy Luxor do ograniczenia zmienności rynkowej. Będzie odbywało się to poprzez automatyczne strategie zarządzania ryzykiem, stosowane przez inne duże operacje wydobywcze Bitcoina.

W oświadczeniu dyrektora ds. strategii w Volcano Energy, Gersona Martineza, podkreślono dążenia Salwadoru do zdobycia przewagi jako państwa akceptującego Bitcoina. „Naszą wizją jest stworzenie zintegrowanej pionowo firmy energetycznej i górniczej Bitcoin, której wartość będzie korzystna dla inwestorów i wszystkich obywateli Salwadoru.”

Ethan Vera, dyrektor operacyjny firmy Luxor, powiedział, że utworzenie firmy Volcano Energy i rozpoczęcie lokalnego wydobycia Bitcoina będzie jedną z przyczyn geograficznej decentralizacji BTC. Jest także mowa o potencjale krajów o obfitych źródłach energii odnawialnej do wykorzystania kopania kryptowalut. Operacje górnicze mogą stanowić „elastycznego nabywcę pierwszej i ostatniej instancji” dla producentów energii i działać jako alternatywne źródło przychodów.

Zobacz też: Sztuczna inteligencja pomoże w szukaniu pracy? LinkedIn ma na to pomysł!

Salwador skorzysta bezpośrednio z zysków z kopalni

Jako partnerstwo publiczno-prywatne, Volcano Energy ma przekazać się 23% swojego dochodu netto z operacji górniczych na rzecz rządu Salwadoru. Zyski z górnictwa mają być również reinwestowane w przesył energetyczny i infrastrukturę. Wszystko w celu stymulacji wzrostu gospodarczego i technologicznego w tym kraju Ameryki Środkowej.

Logo Volcano Energy. Źrółdo: X

Pierwszy etap projektu Volcano Energy obejmuje budowę parku energii odnawialnej o mocy 241 megawatów w Metapán. Będzie składał się on z 169 megawatów energii słonecznej fotowoltaicznej i 72 megawatów energii wiatrowej. Długoterminowym celem projektu jest wykorzystanie obfitych źródeł energii geotermalnej w kraju.

Salwador to niewielki kraj położony w Ameryce Środkowej. Graniczy na zachodzie z Gwatemalą, na południu z Hondurasem i na wschodzie z Nikaraguą. Kraj ten jest znany ze swoich pięknych plaż nad Oceanem Spokojnym oraz bujnej przyrody oraz charakterystycznej kuchni z pupusas jako popularnym daniem.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze