Jak Ibiza powoli staje się „Wyspą Kryptowalut” – opowieść o mariażu blockchaina i nocnego życia klubów.

Ibiza, słynna z intensywnego życia nocnego, zmierza w kierunku rewolucji klubów, dzięki technologii blockchain. Między światem kryptowalut a nocnym życiem powoli zachodzi synergia. Jest to już zauważalne na Ibizie – hiszpańskiej wyspie znanej z letnich imprez muzycznych i klubowej rozrywki.

Ibiza dąży do przekształcenia się w „Wyspę Kryptowalut”. Ma to nastąpić poprzez przyjęcie trendu Web3, łącząc lokalnych artystów, kluby nocne i organizatorów festiwali z globalną publicznością. A także edukując społeczność na temat korzyści płynących z technologii blockchain.

Lokalne kluby i miejsca rozrywki chcą wykorzystać blockchain do tworzenia wyjątkowych doświadczeń. Ibizie udało się już osiągnąć kilka kamieni milowych związanych z technologią NFT. Począwszy od kolekcji Amnesia Ibiza NFT Medallions w 2021 roku. Aż po DJenerates Klub – pierwszą kolekcję NFT upamiętniającą ikony muzyki elektronicznej i supergwiazdy DJ-ów. Dodatkowo marka The Night League ogłosiła wizję przekształcenia Ibizy w „Wyspę NFT”. Działo się to podczas ostatniego sezonu klubowego, a marka nawiązała współpracę z społecznością NFT Party Degenerates.

IbizaNXT to coroczna konferencja, która gromadzi liderów Web3 i ekspertów ds. blockchaina. Podczas gdy Blockdown Ibiza, planowany na 2024 rok, skupi się na połączeniu Web3 z kulturą, muzyką, modą, sportem, sztuką i rozrywką. Ibiza ma także własną platformę Web3 o nazwie Ibiza Token. Łączy ona lokalne firmy, organizatorów festiwali, twórców treści i turystów w celu promocji zrównoważonego rozwoju.

ibiza
Źródło: BlockDown Ibiza

Ibiza i projekt KlubCoin

Projekt KlubCoin, kryptowaluty dla klubowiczów i festiwalowiczów, dąży do transformacji życia nocnego na Ibizie poprzez rozwiązania bezgotówkowe i programy lojalnościowe. KlubCoin już teraz działa i współpracuje z największymi miejscami rozrywki na wyspie. Token oferuje rozwiązanie płatności bezgotówkowych oparte na tokenie KLUB, co redukuje koszty i opłaty. Jest darmowy dla użytkowników, eliminując koszty NFC i RFID. KlubCoin integruje się z istniejącymi systemami POS, dostarcza widgety płatności online i oferuje fizyczne terminale płatnicze.

kublcoin
Źródło: klubcoin.net

Rozwiązanie KlubCoin pokazuje, że blockchain może znacząco wpłynąć na życie nocne na Ibizie, pozwalając klubom i miejscom rozrywki na korzystanie z technologii blockchain i przyciąganie klientów. Ibiza jest przykładem, jak blockchain i kryptowaluty mogą transformować życie nocne, stanowiąc inspirację dla innych miast na całym świecie.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze