Rynkowy gigant inwestuje 3,5 mln dolarów w japoński startup Web3

28 czerwca br. firma Sony Network Communications – spółka zależna Sony – i japońska firma Startale Labs zajmująca się technologią infrastruktury Web3 poinformowały o nawiązaniu współpracy w ramach inwestycji, której celem jest powszechne przyjęcie Web3.

Wspólne działanie pozwoli Startale na rozwój usług i produktów Web3, w tym misji tworzenia kompleksowych rozwiązań dla rozwoju Web3 i skupienia się na łączeniu rzeczywistych zasobów z ekosystemem Web3.

Web3 dla wszystkich

– Programiści i użytkownicy muszą posiadać wiedzę na temat wielu technologii blockchain podczas interakcji z Web3. Chcemy zapewnić płynne doświadczenia dla ogólnych użytkowników, a to narzędzie pozwoli im na interakcję z przestrzenią bez jej znajomości – powiedział Sota Watanabe, dyrektor generalny Startale Labs

Umowa o współpracy obu firm skutkuje również zmianami personalnymi. Na jej podstawie prezes i dyrektor reprezentacyjny Sony Network Communications, Jun Watanabe, został mianowany dyrektorem Startale Labs. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Watanabe jest również współzałożycielem Astar Network, parachainu działającego w ekosystemie Polkadot. W ostatnim czasie Astar uruchomił inteligentne kontrakty obsługujące dwie maszyny wirtualne, co pozwoliło na tworzenie projektów WebAssembly lub Ethereum Virtual Machine w ramach sieci.

Zobacz też: Odbicie na Wall Street: u inwestorów znów widać optymizm

Lider w branży

Sony Network Communications to liczący się na rynku dostawca światłowodowych usług internetowych. „Wraz z pojawieniem się Web3, wirtualnej przestrzeni stworzonej przez Metaverse i nowego przepływu komercyjnego stworzonego przez NFT, rola, jaką powinna pełnić komunikacja, zaczyna się znacząco zmieniać (…) Dążymy do poprawy jakości naszego biznesu i zwiększania skali naszego biznesu, w tym ekspansji globalnej. Jednocześnie w peryferyjnych obszarach biznesu telekomunikacyjnego promujemy inkubacje w szerokim zakresie dziedzin, w tym IoT (internet rzeczy) i AI (sztuczna inteligencja(. W miarę jak połączenie rzeczywistości i rzeczywistości staje się coraz bardziej znane, będziemy kierować nowymi firmami, które wykorzystują technologie i aktywa Grupy Sony, aby dostarczać społeczeństwu i ludziom nową wartość” – możemy przeczytać na stronie internetowej firmy.

Co ciekawe, do niedawna to inne oddziały Sony były zaangażowane w inicjatywy Web3, w tym niewymienialne tokeny (NFT). Przypomnijmy, że w marcu 2023 r. Sony Interactive Entertainment, firma, która jest jednym z najbardziej liczących się na świecie producentów gier wideo,, złożyła patent umożliwiający użytkownikom przesyłanie i używanie NFT na wielu platformach do gier.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze