Izba Reprezentantów USA zakazała swym członkom korzystanie z tej nowoczesnej technologii

Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przęła nowe zasady zakazujące jej członkom korzystania z dużych modeli językowych sztucznej inteligencji z wyjątkiem usługi ChatGPT Plus firmy OpenAI.

Catherine Szpindor, dyrektor administracyjna Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych poinformowała, że korzystanie z chatbotów zostało ograniczone ze względów bezpieczeństwa.

„Biura Izby korzystające z chatbota sztucznej inteligencji ChatGPT są upoważnione do korzystania wyłącznie z wersji Plus produktu ChatGPT. Wersja Plus produktu zawiera ważne funkcje prywatności, które są niezbędne do ochrony danych Izby” – napisano w komunikacie.

Izba Reprezentantów ze znacznymi ograniczeniami

Jak wynika z opublikowanej informacji prasowej, żadne inne wersje ChatGPT lub innych dużych modeli językowych oprogramowania sztucznej inteligencji „nie są obecnie autoryzowane do użytku w Izbie”.

Zgodnie z nowymi przepisami, oprogramowanie może być wykorzystywane przez członków Izby Reprezentantów wyłącznie do badań i oceny oraz uniemożliwiają im wdrożenie ChatGPT do ich regularnego przepływu pracy.

Pozostałe ograniczenia dotyczą udostępniania jakichkolwiek poufnych danych jako podpowiedzi. Wymaga się również, aby ChatGPT Plus był używany z włączonymi wszystkimi ustawieniami prywatności.

Nie jest jednak do końca jasne, do jakich dokładnie funkcji prywatności odnosi się dokument, ponieważ firma OpenAI o żadnych szczegółach dotyczących prywatności w usłudze Plus nie informuje. Jedyne, co wiadomo, to że zapewnia ona ogólny dostęp do modelu w godzinach szczytu, szybsze są też w niej odpowiedzi na zapytania, Do tego należy dołączyć priorytetowy dostęp do nowych funkcji.

Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych jest organem ustawodawczym. Jej członkowie są wybierani są w wyborach powszechnych, w okręgach jednomandatowych. Czynne prawo wyborcze posiadają obywatele amerykańscy, którzy ukończyli 18. rok życia, natomiast bierne prawo wyborcze przysługuje obywatelom amerykańskim, którzy posiadają obywatelstwo od co najmniej 7 lat, zamieszkują w stanie, z którego kandydują i ukończyli 25. rok życia.

Zobacz też: Tego jeszcze nie było! 30-procentowe podatki w tym kraju nie będą dotyczyć emitentów tokenów!

Nowe funkcje w ChatGPT

Przypomnijmy, że w kwietniu br. OpenAI wprowadziła do ChatGPT i ChatGPT Plus opcję usunięcia czatu i konta, ale dane skasowane w ten sposób pozostają na serwerach ChatGPT przez dodatkowe 30 dni.

W najbliższym czasie OpenAI planuje uruchomić usługę subskrypcji biznesowej ChatGPT, które miałyby zawierać dodatkowe funkcje kontroli danych. Nie wiadomo jeszcze, czym ta usługa może różnić się od ChatGPT Plus.

Może Cię zainteresować:

Komentarze