Rosyjska „Królowa kryptowalut” oskarżona o wspieranie Ukrainy. Jej linia obrony jest zaskakująca

Rosyjska policja uważa, że ​​popularna influnecerka „Bitmama”, znana również jako „Królowa kryptowalut”, mogła wysyłać tokeny w celu wsparcia ukraińskiej armii. To kolejne już zarzuty dla „Bitmamy” po tym, jak oskarżono ją o tworzenie procederu przypominającego piramidę finansową. W jaki sposób próbuje się obronić?

„Królowa kryptowalut” oskarżona przez Rosję o wspieranie Ukrainy

Valeria „Bitmama” Fedyakina została zatrzymana przez policję we wrześniu po tym, jak pewien mężczyzna oskarżył ją o oszustwo. Kobieta miała kusić klientów korzystnymi kursami i wysokimi stopami zwrotu z inwestycji. Miała również zbierać fundusze na rzekome inwestycje w branży IT. Aktualnie „Królowa kryptowalut” przebywa w areszcie śledczym. Co ciekawe kobieta jest w siódmym miesiącu ciąży. Według kanałów informacyjnych SHOT i News.ru odmówiono jej umieszczenia w areszcie domowym w obawie, że może uciec do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w którym mam zezwolenie na pobyt.

Organy ścigania podejrzewają również, że Fiedyakina przekazała część otrzymanych pieniędzy Siłom Zbrojnym Ukrainy. „Królowa kryptowalut” miała działać jako „mózg” operacji, której celem było unikanie sankcji i używanie kryptowalut do przesyłania pieniędzy za granicę bez ograniczeń bankowych.

Zobacz też: Solana wchodzi na nowym poziom. Ten ruch może przynieść spore korzyści

„Bitmama” odpiera zarzuty

„Królowa kryptowalut” nie przyznaje się do zarzuconych czynów, a jej obrońcy przedstawili zaskakującą linię obrony. Rosyjscy prawnicy „Królowej Krypto” twierdzą, że nie wspiera Ukrainy, a robi coś dokładnie odwrotnego. Media zacytowały wypowiedź prawników Fiediakiny, z której wynika, że ​​faktycznie „wspiera” ona rosyjską „Specjalną operację wojskową” na Ukrainie. Prawnicy przekazali również, że Fedyakina jest gotowa przekazać fundusze rosyjskiemu wojsku. Ponadto zespół prawny „Bitmamy” twierdzi, że ich klientka została w całą sprawę wrobiona. Rzeczywiście rosyjskie organy ścigania od jakiegoś czasu intensywnie tropią podejrzanych o wykorzystywanie kryptowalut do wspierania Ukrainy. W czerwcu obywatel Kraju Chabarowskiego został zatrzymany przez FSB i oskarżony o zdradę stanu za rzekome wspieranie Ukrainy przy użyciu kryptowalut.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze