Ripple (XRP) z kolejnym projektem wdrożenia krajowej waluty cyfrowej (CBDC). Gdzie tym razem?

Bank centralny Kolumbii, Banco de la República, podjął właśnie milowy krok w stronę transformacji cyfrowej, ogłaszając strategiczne partnerstwo z firmą kryptowalutowo-technologiczną Ripple. Współpraca ma na celu zbadanie wdrożenia platformy cyfrowej waluty banku centralnego Ripple (CBDC) i zrewolucjonizowanie krajowego systemu płatności. Jest to kolejna tego typu umowa w arsenale spółki.

Kolumbia wraz z Ripple przeciera kryptowalutowe szlaki

W ramach partnerstwa Banco de la República będzie współpracować z Ministerstwem Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (MinTIC) w celu pilotowania programów wykorzystujących platformę CBDC firmy Ripple. Projekt zostanie przeprowadzony w ramach trzeciej fazy eksperymentalnej inicjatywy blockchain MinTIC, prowadzonej przez Dyrekcję Rządu Cyfrowego. Celem jest ocena potencjalnych wydajności i korzyści, jakie technologia blockchain może przynieść kolumbijskiemu systemowi płatności krajowych.

Wykorzystując platformę CBDC firmy Ripple która działa blockchainie XRP Ledger (XRPL), bank centralny Kolumbii stara się odblokować nowe możliwości dla organizacji działających w erze cyfrowej. Współpraca ma na celu utorowanie drogi dla transformacji i wykorzystania technologii blockchain w sektorze publicznym.

Minister MinTIC Mauricio Lizcano wyraził swój entuzjazm dla projektu, podkreślając jego zdolność symulacji różnych przypadków użycia w systemach płatności o wysokiej wartości. Strona kolumbijska oczekuje, że wdrożenie technologii blockchain poprawi i uzupełni istniejące już procesy, ostatecznie prowadząc do bezpieczniejszych i bardziej wydajnych transakcji.

James Wallis, wiceprezes Ripple ds. zaangażowania banków centralnych i CBDC, podkreślił zaangażowanie firmy w stymulowanie innowacji i wydajności poprzez podobne partnerstwa. Stwierdził, że współpraca Ripple z Banco de la República pokazuje ich zaangażowanie w umożliwienie podmiotom publicznym wykorzystania pełnego potencjału bezpiecznych i przejrzystych transakcji.

Zobacz też: Robinhood delistuje popularne kryptowaluty i grozi że sprzeda je bez naszej zgody. Absurd?

Mimo że współpraca pomiędzy Ripple i Banco de la República stanowi znaczący krok naprzód w cyfrowej transformacji Kolumbii, warto zwrócić uwagę na fakt, że cena tokena XRP nie zareagowała w żaden sposób na tę wiadomość. Na moment powstawania tego tekstu kurs XRP wynosi 0,48 dolara za sztukę i nadal konsoliduje po sporych spadkach wynikających z uwarunkowań rynkowych.

Źródło: CMC

XRP Army musi najwyraźniej poczekać na przełom na swoim ulubionym tokenie aż do definitywnego wyroku w sprawie SEC vs Ripple, która ciągnie się aż od 2020 r.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze