Przyszłość Bitcoin według guru technologicznego Chamatha Palihapitiya

Chamatha Palihapitiya to jeden z największych ekspertów od nowych technologii. W przeszłości m.in: zarządzał Facebookiem. Następnie założył własny fundusz inwestycyjny, który inwestował m.in: w Yammera i Slacka. Zasłynął z wielu swoich prognoz, potrafił przewidywać dobrze przyszłość kryptowaluty Bitcoin. Dzięki swojemu wykształceniu udało mu się połączyć biznes z inżynierią. Amerykanin jest znany ze swojej umiejętności przewidywania wydarzeń na rynku.

Ostatnie najważniejsze wydarzenia według Chamatha

Giełda Amerykańska przechodzi kryzys. Kolejne znane giełdy kryptowalut ogłaszają swoje odejście lub odeszły z rynku USA.

Coraz częściej występują kłótnie pomiędzy SEC a giełdami. Komisja Papierów Wartościowych wymieniła ostatnio sześć altcoinów w pozwie, które regulator rynku uważa za niezarejestrowane papiery wartościowe: OMG Network (OMG), Dash (DASH), Algorand (ALGO), Monolith (TKN), NAGA (NGC) i IHT Real Estate Protocol (IHT).

Klarowne stanowisko All-in podcastu dotyczącego Bitcoin

All-in Podcast składa się z czterech biznesmenów: Jasona Calacanisa, Davida O. Sacksa, Davida Friedberga i Chamatha Palihapitiya. Korzystając ze swojego wielkiego doświadczenia omawiają najważniejsze wydarzenie ekonomiczne, biznesowe i technologiczne. Tworzą jeden z najważniejszych podcastów na rynku technologicznym.

Wszyscy uczestnicy All-in Podcastu wypowiedzieli się negatywnie na temat sytuacji kryptowalut w Ameryce. Chamath dołączył się do ich głosów, jednak w inny sposób.

Powody końca kryptowalut w Ameryce

Pierwszym powodem jest działanie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Opisaliśmy problem dokładniej przy artykule na temat problemów Coinbase.

Druga przyczyna tkwi w czarnym PR’rze kryptowalut w USA. Wystarczy spojrzeć na słowa Gary’ego Genslera, przewodniczącego SEC, który obwinia waluty cyfrowe za kryzys bankowy. Nie jest on osamotniony w swoich werdyktach! USA potrzebowało wyznaczyć kozła ofiarnego odpowiadającego za kryzys. W ten sposób łatwo było Stanom Zjednoczonym wytworzyć negatywną narrację wokół kryptowalut.

Słowa Gary’ego Genslera z 2018 r.
Słowa Gary’ego Genslera sprzed kilku dni.

Opinia Chamatha o Bitcoinie

Chamatha Palihapitiya przyjął łagodniejszą postawę wobec kryptowalut w Ameryce. Kanadyjczyk w odróżnieniu od pozostałych uczestników był krytyczny wobec rynku w Ameryce, ale nie całego sektora i technologii. Ekspert nawiązał do kryzysu związanego z planami Coinbase dotyczących przeniesienia za granicę.

Ze słowami Chamatha należy się liczyć, pokazał on w przeszłości już wielokrotnie że jego opinie potrafią się nieźle sprawdzać. Biznesmen często przewiduje wydarzenia na rynku do przodu. Jest inwestorem technologicznym, który po raz pierwszy zainwestował w Bitcoin w 2012 roku i powiedział dwa lata temu, że BTC zastąpił złoto. Co więcej, przewiduje że Bitcoin osiągnie w przyszłości 1 milion dolarów.

Może Cię zainteresuje: Cena Bitcoina wzrasta

Apel Chamatha dotyczący Bitcoin

Chamath wzywa do uregulowania zasad dotyczących amerykańskiej giełdy. Aktualnie są one nieuregulowane, co prowadzi do wielu problemów oraz krzywdzących decyzji. Biznesmen jako przykład podał system udzielania licencji dla FTX i Coinbase. Co szokujące FTX było bliskie uzyskanie licencji mimo ich oszustw. Z kolei Coinbase robił co może zgodnie z organami regulacjami: od składu zarządu, składu wykonawczego po sposób w jaki próbują wchodzić a i tak byli o wiele dalej niż FTX od uzyskania licencji.

A Ty co sądzisz o przyszłości amerykańskiego rynku kryptowalut i Bitcoina? Daj znać w komentarzu!

Zobacz też:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze