Przyjazny kryptowalutom Xapo Bank wkracza do Indii i Azji Południowej

Prywatny Xapo Bank z siedzibą na Gibraltarze ma rozszerzyć swoją działalność na Indie i pozostałe kraje Azji Południowej.

Xapo zaoferuje klientom usługi takie jak zagraniczne konto oszczędnościowe w dolarach z oprocentowaniem 4,1% oraz portfel bitcoinowy, oferujący 1% depozytów BTC. – Jest to zgodne z pozytywnymi zmianami, których jesteśmy świadkami w rozwijającym się krajobrazie kryptowalut w Azji, a także z naszą misją, aby dokonywanie transakcji w sposób przejrzysty i bezpieczny z dowolnego miejsca na świecie było tak proste, jak to tylko możliwe dla naszych członków – powiedział dyrektor generalny Xapo Bank Seamus Rocca.

Dzięki integracji z siecią jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA), klienci banku mają teraz szybki dostęp do przepływu środków denominowanych w euro.

Zobacz więcej: Chiński boom na złoto gwałtownie spowalnia

Integracja z SEPA

SEPA, wprowadzona po raz pierwszy w 2008 roku i obejmująca 36 krajów, pozwala na bezgotówkowe płatności w euro do dowolnego miejsca w Unii Europejskiej , a także do wielu krajów spoza UE, w szybki, bezpieczny i skuteczny sposób.

Funkcja SEPA w aplikacji mobilnej banku umożliwia klientom wysyłanie środków lub rozliczanie faktur z osobami fizycznymi i firmami posiadającymi rachunki w dowolnym kraju należącym do sieci SEPA. Obejmują one wszystkie kraje UE, trzy kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego: Norwegię, Liechtenstein i Islandię, a także Szwajcarię, Monako i Wielką Brytanię.

W wyniku integracji SEPA członkowie mogą teraz otrzymywać środki na swoje konto Xapo Bank w EUR od instytucji finansowych ze wszystkich krajów uczestniczących w SEPA, które zostaną automatycznie przeliczone na dolary w celu ich zaksięgowania. Wszystkie depozyty w EUR otrzymane przez Xapo Bank są automatycznie konwertowane na USD, co oznacza, że członkowie mogą korzystać z oprocentowania depozytów Xapo Bank w wysokości 4,1% rocznie. Klienci mogą również mogli wysyłać środki ze swojego konta w EUR do instytucji finansowych we wszystkich krajach uczestniczących w SEPA. Zarówno w przypadku wypłat, jak i depozytów, członkowie będą mogli korzystać z konkurencyjnych kursów wymiany, którymi zarządza Xapo Bank.

– W przypadku tradycyjnych szyn płatniczych, osobom spoza UE może zająć wiele godzin, aby przenieść EUR na swoje konta i z nich, często wymagając od nich zmiany banku, co również wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami – powiedział Seamus Rocca, CEO Xapo Bank. – Jest to problem dla osób z rynków wschodzących, cyfrowych nomadów i każdej osoby, która pracuje na arenie międzynarodowej lub przenosi pieniądze przez wiele granic. Integracja SEPA rozwiązuje ten problem, umożliwiając natychmiastowe transakcje po konkurencyjnych stawkach – dodał.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów

Włączenie funkcji SEPA oznacza zaangażowanie podmiotu w oferowanie klientom dodatkowych opcji szyn waluto:wych w walutach fiducjarnych i kryptowalutach, zarządzanych z zachowaniem bezpieczeństwa w pełni regulowanego banku. „Zgodnie z naszą misją, jaką jest pomoc w ochronie i powiększaniu majątku naszych członków, nieustannie znajdujemy sposoby, aby uprościć i uelastycznić dla nich przejrzyste i bezpieczne transakcje” – napisano w komunikacie.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze