Prawnicy opuszczają Do Kwona

13 035

Użytkownicy Crypto reagują na to, że zespół prawny Terraform Labs opuszcza firmę.

Wiele osób w mediach społecznościowych wzywało do podjęcia kroków prawnych przeciwko Do Kwon, podczas gdy inni spekulowali, że potencjalne odejście zespołu prawnego mogło wynikać z obaw o pieniądze.

Trwająca saga z Terraform Labs, deweloperem blockchain stojącym za Terra (LUNA), zmieniła się po rzekomej zmianie statusu zatrudnienia wielu członków zespołu prawnego firmy.

Zgodnie z ich profilami na LinkedIn, generalny radca prawny Terraform Labs, Marc Goldich, główny doradca sądowy i regulacyjny Noah Axler oraz główny doradca korporacyjny Lawrence Florio, wszyscy przestali pracować dla firmy blockchain w maju 2022 r. Goldich rozpoczął pracę w Terraform Labs w sierpniu 2021 r., podczas gdy Axler i Florio dołączył w styczniu 2022 roku.

Zmiana statusu zatrudnienia trzech członków zespołu prawnego Terraform Labs wynikała z dużej zmienności na rynku kryptowalut po tym, jak cena LUNA spadła do 0,00 USD w ciągu dwóch tygodni. Stablecoins, w tym Tether (USDT), oderwały się od dolara amerykańskiego, podczas gdy cena TerraUSD (UST) spadła o ponad 88% od 8 maja.

Do Kwon, współzałożyciel Terraform Labs, zaproponował w środę plan ratunkowy, w którym zespół firmy miałby wybić więcej UST niż zwykle. Walidatory dla blockchain Terra dwukrotnie wstrzymały aktywność sieciową w warunkach ekstremalnej zmienności, podczas gdy Kwon zasugerował później, że użytkownicy zagłosują za rozwidleniem blockchain Terra Luna w celu uratowania ekosystemu, który nadal pozostaje na spirali spadkowej.

Jeszcze zanim niektórzy prawnicy Terraform Labs zerwali powiązania z firmą, wielu użytkowników kryptowalut, prawdopodobnie ponosząc znaczne straty, wezwało do podjęcia kroków prawnych przeciwko Kwon. Inni spekulowali, że potencjalne odejście Goldicha, Axlera i Florio mogło być wynikiem moralnego dylematu broniącego Terraform Labs lub obaw o to, skąd przyjdzie ich następna wypłata.

Gdyby ich odejście było spowodowane obawami o awarię LUNA i UST, zespół prawników nie byłby pierwszymi graczami w przestrzeni kryptograficznej, którzy porzuciliby pozornie tonący statek. W grudniu 2021 r. dyrektor techniczny SushiSwap Joseph Delong zrezygnował, powołując się na „chaos” w prowadzeniu zdecentralizowanej kryptowaluty.

Kiedy prawnicy odchodzą jest naprawdę źle. Pewnie dowiedzieli się rzeczy o których nie chcieli wiedzieć i teraz nie mogą kontynuować pracy dla dotychczasowego pracodawcy. I tak będą musieli odpowiedzieć na wiele niewygodnych pytań.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze