Binance bedzie wspierać Terra, ale oczekuje większej przejrzystości

CEO Binance CZ będzie wspierał społeczność Terra, ale oczekuje większej przejrzystości.

Wskazując na potencjalne problemy z rozwidleniem Terra, CZ powiedział, że „bicie, rozwidlenie nie tworzy wartości”.

Changpeng „CZ” Zhao, dyrektor generalny giełdy kryptograficznej Binance, niedawno zakwestionował pomysł twardego rozwidlenia blockchain Terra jako sposobu na ożywienie niegdyś kwitnących ekosystemów LUNA i UST. Kontynuując, CZ ujawnił swoją perspektywę właściwego postępowania w przypadku spadających projektów w społeczności kryptograficznej.

„To nie zadziała”, powiedział CZ, odrzucając pomysł walidatorów o twardym rozwidleniu TERRA2, co wiązałoby się z udostępnieniem nowej wersji LUNA wszystkim posiadaczom w oparciu o migawkę zasobów przed załamaniem się rynku.

CZ zasugerował:

„Zmniejszenie podaży powinno odbywać się przez wypalanie, a nie rozwidlenie z datą wsteczną i porzucenie każdego, kto próbował uratować monetę. Nie posiadam też żadnej LUNA ani UST. Tylko komentuję„.

Zamiast tego zasugerował, że społeczność Terra powinna najpierw wykorzystać swoje rezerwy Bitcoin (BTC) do odkupienia UST, aby ożywić swoje ustalenia.

https://twitter.com/cz_binance/status/1525754770165837824?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1525754770165837824%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbinance-ceo-cz-to-support-terra-community-but-expects-more-transparency

Wskazując na potencjalne problemy z rozwidleniem Terra, CZ powiedział, że „bicie, rozwidlenie nie tworzy wartości”. Zalecił jednak odkupienie i spalenie jako jeden z idealnych sposobów na ożywienie wartości rynkowej tokena. Okazując wsparcie dla społeczności Terra, CZ podkreślił potrzebę „większej przejrzystości z ich strony. Dużo więcej!”, która będzie zawierać szczegółowe informacje o konkretnych transakcjach w łańcuchu (identyfikatory transakcji) wszystkich funduszy:

„Niepowodzenia mogą/będą się zdarzać. Ale kiedy się zdarzają, przejrzystość, szybka komunikacja i odpowiedzialność wobec społeczności są niezwykle ważne”.

CZ wyjaśnił dalej, że Binance nie posiadał żadnych aktywnych inwestycji w Terra, ani też firma nie przejęła żadnych udziałów w UST, odrzucając bieżące pogłoski na Crypto Twitter na temat zainteresowania Binance tokenem Terra:

„Binance Labs zainwestowało 3 mln USD w Terra (blockchain warstwy 0) w 2018 roku. UST pojawił się znacznie później po naszej początkowej inwestycji”.

Binance Labs, inwestycyjna część Binance, w ciągu ostatnich czterech lat zainwestowała w liczne projekty, które według CZ odniosły różne stopnie sukcesów i porażek.

Podsumowując, CZ ma nadzieję, że Terra może się odbudować „w odpowiedni i rozsądny sposób”:


„Niezależnie od moich osobistych poglądów lub ostatecznie wybranego rozwiązania, zawsze będziemy tutaj, aby wspierać społeczność w każdy możliwy sposób”.
https://twitter.com/cz_binance/status/1525754780877987841?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1525754782664822785%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbinance-ceo-cz-to-support-terra-community-but-expects-more-transparency

Binance był jednym z pierwszych, którzy zawiesili handel UST i LUNA na swojej platformie, gdy ekosystem Terra rozpoczął swoją spiralę śmierci.

W rezultacie użytkownicy Binance nie byli w stanie handlować na Binance na parach LUNA/BUSD i UST/BUSD, zaledwie dzień po tym, jak walidatory blockchain Terra zostały zmuszone do wyłączenia sieci 12 maja.

CEO Binance dba o swoje interesy a prowizja z obrotu Luny na pewno była duża i ma znaczenie. Poza tym giełda nie jest od prowadzenia zaawansowanych śledztw i kiedy prawo ani instytucje nie zabraniają prowadzenia notowań dla Terry Binance okaże wsparcie.

Nie ma się co dziwić i krytykować. Taki ruch jest ok bo jest wielu holderów blockchaina Terra i Luna, którzy mają nadzieję. Nie wiem na co mają nadzieję ale może na odsprzedaż nastepnym lunatykom. Oczywiście taka sytuacja to gratka dla spekulantów i goniących za skalpem.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx